سکه وارد کانال ۱۳ میلیون تومان شد | دلار هم ۲۷ هزار تومان را رد کرد | جدیدترین قیمت طلا، سکه و ارز در ۳۰ شهریور ۹۹

سکه وارد کانال ۱۳ میلیون تومان شد | دلار هم ۲۷ هزار تومان را رد کرد | جدیدترین قیمت طلا، سکه و ارز در ۳۰ شهریور ۹۹

به گزارش رشت۲۰ و به نقل از تسنیم، هم‌اکنون در بازار داخلی قیمت طلای ۱۸عیار هر گرم یک‌ میلیون و ۲۳۰ هزار تومان، قیمت دلار ۲۷ هزار و ۱۰۰ تومان و قیمت سکه تمام‌ بهار آزادی طرح جدید ۱۳ میلیون و ۳۰۰  هزار تومان و قیمت سکه طرح قدیم ۱۲میلیون و ۳۵۰ هزار تومان است.

.jpg - سکه وارد کانال ۱۳ میلیون تومان شد | دلار هم ۲۷ هزار تومان را رد کرد | جدیدترین قیمت طلا، سکه و ارز در ۳۰ شهریور ۹۹

همچنین در بازار سبزه‌میدان، قیمت نیم‌ سکه بهار آزادی ۶ میلیون و ۸۸۰ هزار تومان، ربع‌ سکه بهار آزادی ۳میلیون و ۸۸۰ هزار تومان و سکه گرمی۲ میلیون تومان تعیین شده است و به فروش می‌رسد.

قیمت طلای ۱۸عیار در هر گرم هم یک‌ میلیون و ۲۳۰ هزار تومان، قیمت طلای ۲۴عیار در هر گرم یک‌ میلیون و ۶۰۷ هزار تومان و هر مثقال طلا ۵ میلیون و ۳۳۲ هزار تومان ارزش‌گذاری شده است.

فعالان بازار، علت اصلی افزایش قیمت طلا و سکه در روزهای اخیر را افزایش چشم‌گیر قیمت ارز می‌دانند و می‌گویند: از یکی دو روز گذشته تقاضا برای خرید طلای خام و سکه در بازار افزایش یافته و همین امر موجب افزایش حباب سکه شده است.

به گزارش تسنیم، ‌در بازار آزاد هم‌اکنون قیمت دلار با افزایش نسبت به قیمت های پایانی دیروز، ۲۷ هزار و ۱۰۰ تومان، یورو ۳۱هزار و ۷۰۰ تومان و درهم امارات ۷هزار و ۴۱۰ تومان اعلام شده است.

گفتنی است، تشدید نوسانات ارزی و ورود دلار به کانال ۲۷ هزار تومان موجب شد تا بازارساز تصمیم جدی برای مدیریت عرضه و تقاضا بگیرد و برهمین اساس علاوه بر افزایش عرضه در بازار با برداشتن سقف فروش در سامانه نیما، از سرگیری فروش ارز سهمیه‌ای و کاهش اختلاف دلار در بازار رسمی و آزاد و البته آزاد شدن فروش ارز پتروشیمی‌ها در صرافی‌های مجاز مقدمات کاهش قیمت‌ها را در بازار ارز فراهم کرد.

هم اکنون قیمت فروش دلار در صرافی‌ها با افزایش ۷۵۰ تومانی نسبت به روز کاری قبل ۲۷ هزار و ۲۰۰ تومان و قیمت خرید دلار نیز ۲۷ هزار و ۱۰۰ تومان درج شده است.

ضمن اینکه قیمت فروش یورو نیز با افزایش ۸۰۰ تومانی معادل ۳۲ هزار تومان و قیمت خرید یورو ۳۱ هزار و ۹۰۰ تومان تعیین شده است.

نرخ خرید و فروش دلار و یورو در صرافی‌های بانکی و بازار متشکل ارزی متغییر است؛ برهمین اساس نیز از صبح امروز تاکنون در چند نوبت قیمت‌ها در این صرافی‌ها تغییر کرده و با افزایش همراه بوده است.