سیدمحمد خاتمی: انتخابات آزاد مشروعیت ارکان قدرت و همه حکومت را مشخص می‌کند

سیدمحمد خاتمی: انتخابات آزاد مشروعیت ارکان قدرت و همه حکومت را مشخص می‌کند

به گزارش رشت۲۰و به نقل از رویداد۲۴ ، سیدمحمد خاتمی، رئیس دولت اصلاحات در طی پیامی به دومین کنگره ملی مجمع ایثارگران تاکید کرد: پیشاپیش حلول سال نو را به اعضاء محترم مجمع ایثارگران و گردهم آیندگان در این مجمع شادباش می‌گویم و از خداوند منان طلب می‌کنم که حال آنان و حال همه ملت شریف را نیکو گرداند.

%D8%AE%D8%A7%D8%AA%D9%85%DB%8C - سیدمحمد خاتمی: انتخابات آزاد مشروعیت ارکان قدرت و همه حکومت را مشخص می‌کند

ایثارگری، عنوانی بلند و با شکوه است و همه آنان که مفتخر به داشتن این عنوان اند باید در پایبندی به لوازم این عنوان پیشقدم باشند و اجازه ندهند که فرصت طلبانه، کاسب کارانه و یا از سر اشتباه ولو با حسن نیت از آن سوءاستفاده شود.

ایثارگری یعنی آنچه به مصلحت آیین و کشور و مردم است بر منافع شخصی و گروهی ترجیح داده شود و حتی جان گران مایه در برابر آنچه گرانتر از جان است در صورت اقتضاء فدا گردد.

نمونه روشن ایثارگری را در هنگامه جنگ تحمیلی در جبهه‌ها و پشت جبهه‌ها شاهد بودیم.

جمهوری اسلامی که حاصل انقلاب بزرگ است مرهون ایثارگری ملت است و برای برپایی و باروری آن خون عزیزترین فرزندان اسلام و ایران فدا شده است و هزینه‌های سنگین جانی و مالی برای آن پرداخت شده است و امروز بزرگترین سیاست ایثارگری عبارتست از:

۱-مجاهدت عالمانه و متعهدانه برای خنثی کردن تلاش‌ها و رویکرد‌هایی که محتوای جمهوری اسلامی را تحریف و در عمل آن را به ضد خود تبدیل می‌کند.

۲- شناخت و شناساندن پایه‌ها و مایه‌های جمهوریت و نیز اسلامیت سازگار با آن در عرصه حیات اجتماعی برای جلوگیری از این تحریف و انحراف و وظیفه ایثارگران در این امر بیش از دیگران است.

انتخابات آزاد نماد جمهوریت است که مشروعیت ارکان قدرت و همه حکومت را مشخص می‌کند و حاکمیت مردم بر سرنوشت را متجلی می‌نماید.

در جمهوری اسلامی همه افراد از هر قوم و قبیله و آیین و طبقه، شهروند به حساب می‌آیند و باید بیایند و تامین مصالح ملی و استقرار عدالت در همه عرصه‌های اقتصادی، سیاسی و اجتماعی و مدنی و قضایی و تقنینی و اجرایی مدنظر است و باید باشد.

ایثارگر کسی است که از این جمهوریت و از تمامیت ارضی و نیز دفاع از آیین و میهن و مردم در برابر فزون خواهی و تهدید‌ها و توطئه‌های بیرونی و حق و حرمت مردم که صاحبان اصلی انقلاب و کشورند پیشقدم است و در عین حال بر تعامل سازنده با رعایت اصول با جهان برای تامین مصالح ملی پیشقدم است و بر عدالت و برخورداری مردم از زندگی امن و آبرومند برای همگان بخصوص طبقات محروم‌تر جامعه تاکید جدی دارد و نقد منصفانه قدرت و هشدار دادن به حاکمان برای تن دادن به لوازم جمهوری اسلامی و ارائه راه حل‌های عالمانه برای اصلاح و بهبود امور مورد اهتمام او است.

موفقیت همه عزیزان در شناخت وظیفه دینی، انقلابی و ملی و عمل به آن‌ها را از پروردگار خواستارم.