سی و هفتمین جلسه علنی شورای شهر رشت

سی و هفتمین جلسه علنی شورای شهر رشت

🔹 ۱۷:۳۶ سی و هشتمین جلسه علنی شورای شهر رشت با تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید توسط قاری بین المللی شورا برادر ساعد اصلانی در شرایطی آغاز شد که دو تن از اعضای شورا در این جلسه غایب بودند.

🔹۱۷:۳۷ احمد رمضانپور نرگسی و جلال الدین محمد شکریه دو غایب این جلسه شورا هستند.

🔹 ۱۷:۳۸ محمدحسن علیپور به عنوان منشی شورا فرازی از وصیت نامه شهید یدالله قلی پور را قرائت نمود.

🔹 ۱۷:۳۹ امیرحسین علوی رییس شورای شهر رشت با خیرمقدم به اصحاب رسانه شهادت حضرت خدیجه (س) را بنا بر روایات تسلیت گفت. علوی همچنین روز ارتش را با یادی از شهید عبدالهی پدر حامد عبدالهی عضو شورای شهر رشت گرامی داشت.

🔹 ۱۷:۴۱ علوی همچنین اظهار داشت: در این جلسه میزبان شهردار و فرماندار رشت خواهیم بود.

🔹 ۱۷:۴۲ رییس جلسه گفت: با توجه به اینکه ناطق پیش از دستور نداریم، شورا وارد دستور جلسه خواهد شد.

🔹 ۱۷:۴۳ رضا رسولی در خصوص لایحه مبایعه نامه در دوران سرپرستی جمشیدپور بر شهرداری رشت، گفت: با توجه به اینکه مبایعه نامه تنظیم شده و نیمی از کار صورت گرفته است و با توجه به شرایط خاص حقوقی نمی توان آن را فسخ نمود.

🔹 ۱۷:۴۹ اصل لایحه خرید ملک با توجه به مبایعه نامه مبنی بر خرید شش دانگ دو باب مغازه در صحن شورا به نظرخواهی از اعضای شورا گذاشته شد.

🔹 ۱۷:۵۷ با پیشنهاد رییس شورا این لایحه در کمیسیون مربوطه بررسی خواهد شد.

🔹 ۱۷:۵۹ دستور دوم جلسه در خصوص تعرفه بهای سازمان پسماند در صحن شورا مورد بررسی قرار گرفت.

🔹 ۱۸:۰۵ لایحه تعرفه بهای سازمان پسماند با رای اعضای شورای شهر رشت تصویب شد.

🔹 ۱۸:۰۶ طرح بررسی نظام مند کردن تشویق ورزشکاران و هیات های ورزشی در صحن شورا مورد بررسی قرار گرفت.

🔹 ۱۸:۱۷ این لایحه با رای اعضای شورا به تصویب رسید.

🔹 ۱۸:۲۵ طرح ساختمان جدید شورای شهر رشت در صحن علنی شورا رونمایی شد.

🔹 ۱۸:۳۵ طراح ساختمان با ارائه طرح سازه اظهار داشت: نهایتا تا سه ما دیگر این طرح به پایان خواهد رسید.

🔹 ۱۸:۴۱ نیکفهم طراح این سازه ادامه داد: این طرح دارای معماری فاخر و بنا بر معماری سنتی گیلانی است که دارای دو ورودی و ظرفیت ۷۰ نفر برای میهمانان شورا است.

🔹 ۱۸:۴۲ ده دقیقه آنتراکت اعلام شد.

🔹 ۱۹:۰۵ بخش دوم جلسه با حضور فرماندار و شهردار رشت آغاز شد.

🔹۱۹:۰۶ امیرحسین علوی به عنوان ریاست جلسه مقدم فرماندار، بخشدار مرکزی و شهردار رشت را گرامی داشت.

🔹 ۱۹:۰۷ علوی اظهار داشت: سطح تعامل در شورای شهر رشت را با نهادها و بخش های مختلف قابل قبول است. وی ادامه داد: از پذیرش دعوت شورای شهر رشت ممنون هستم. ایشان از دعوت شورا استقبال کرده و حتی برنامه های خود را نیز برای این حضور تغییر دادند.

🔹 ۱۹:۱۳ علوی با بیان طرح های مورد نظر شورای پنجم، اظهار داشت: در بحث تراکم بالای شهری، پراکندگی نامتوازن با خدمات شهری، زیرساخت های ترافیکی، حاشیه نشینی، معلولین و سالمندان و… مواردی است که باید بر روی آن ها کار کرد.

🔹 ۱۹:۱۴ رییس شورا ادامه داد: در بحث فاضلاب شهری با مشکلات اساسی در سطح شهر مواجه هستیم.

🔹 ۱۹:۱۶ وی در خصوص گردشگری اظهار داشت: شورای شهر رشت تمایل بر این دارد که در بخش گردشگری بتواند برای شهر رشت رونق اشتغال ایجاد شود تا شهر رشت به عنوان یک شهر ایده آل مطرح شود.

🔹 ۱۹:۲۷ اسماعیل حاجی پور با خیز مقدم به میهمانان امروز جلسه شورا، گفت: اگر از رشت به شما بگوییم ماهی سفید به انزلی بردن است! رشت پیشانی شمال کشور است. همه شهرها تحت تاثیر رشت است. جناب آقای احمدی این شورا، شورای بی نظیری است. بنده در شورای اول و چهارم بوده ام نمی گویم شوراهای دیگر خوب نبودند اما این شورا علیرغم هر نوع نظر مخالفی با همدیگر همراه هستند. امروز در رشت شهرداری داریم که با ادارات ارتباط بسیار خوبی دارد. قطعا ارتباطات باعث رفع مشکلات مردم خواهد شد.

🔹 ۱۹:۳۴ وی ادامه داد: نیمی از جمعیت استان گیلان در رشت هستند، اما نتوانسته ایم خدمات مناسب نسبت به آن را دریافت کنیم. یکی از مهمترین دغدغه های شهر رشت معضل ترافیک است. خواهش بنده بر این است که یک فاز از بخش حوزه ترافیکی را به ما کمک کنید.

🔹۱۹:۴۰ فاطمه شیرزاد با بیان اینکه شهر رشت مرکز استان است در بحث بودجه های کشوری عقب افتاده است، گفت: امیدواریم در سطح مدیران استانی نیز همکاری های بیشتری صورت بگیرد. وی همچنین به نیاز مبرم به افتتاح هرچه سریعتر تالار مرکزی رشت و کمک عاجل به مشکلات زرجوب و گوهررود اشاره نمود.

🔹۱۹:۴۵ رییس کمیسیون بهداشت و محیط زیست شورای شهر رشت به مشکلات در حوزه آب مصرفی خانگی اشاره کرد و معضل زباله سراوان را یک موضوع مهم عنوان کرد.

🔹 ۱۹:۵۰ رضا رسولی رییس کمیسیون عمران شورای شهر رشت گفت: یکی از مهم ترین نهادهایی که می تواند به شهرداری کمک کند فرمانداری است که میتواند به عنوان موتور محرکه استان کمک کند.

🔹 ۱۹:۵۶ وی ادامه داد: ما امروز با برنامه هایی همراه هستیم که خارج از آزمون و خطا است. ما از لحاظ زمانی در برخی موارد دچار مشکلات و محدودیت هایی هستیم که اگر بازه زمانی آن بگذرد دچار مشکل خواهیم شد.

🔹 ۲۰:۰۱ علیپور نیز گفت: عاجزانه از شما میخواهیم مردم این شهر را دریابید. مردم این شهر از تشریفات بیزار هستند.

🔹 ۲۰:۰۴ فرهام زاهد رئیس کمیسیون برنامه و بودجه گفت: تمام مسئولین این شهر بدور از هرگونه منیت کمک کنند تا مشکلات مردم حل شود. بنده برخلاف فرخی از دوستان به شدت خواستار شب های روشن هستم.

🔹 ۲۰:۰۸ محمدحسن عاقل منش رییس کمیسیون فرهنگی شورا نیز گفت: با توجه به جمعیت شهر رشت و توجهات ویژه ای که به این شهر می شود، ما می بایست تمام توان خود را در سه سال آینده در اختیار گذاشته تا به نتیجه برسیم.

🔹 ۲۰:۱۳ حجت جذب نایب رییس شورا نیز اظهار داشت: شهر رشت با داشتن دو رودخانه زرجوب و گوهررود و تالاب عینک پتانسیل بزرگی داریم که می بایست از آن استفاده خوبی داشته باشیم.

🔹 ۲۰:۱۸ مسعود نصرتی شهردار رشت با بیان اینکه بازگشایی چند مسیر در سطح شهر رشت یکی از مهم ترین کار خواهد بود.

🔹 ۲۰:۲۰ سید محمد احمدی فرماندار رشت نیز گفت: توسعه امروز متوازن و همه جانبه است. شرط توسعه نیز داشتن افراد و انسان های دور اندیش است.

🔹 ۲۰:۲۴ ما در خدمت رسانی به مردم یک صدا هستیم اما امروز یک دید و بازدید با اعضای شورا بوده و می بایست بیشتر با یکدیگر ارتباطات بیشتر داشته باشیم.

🔹 ۲۰:۳۴ فرماندار رشت ادامه داد: تعامل یک عبارت دو طرفه است. یکی از گلایه هایی که از عزیزان داشتند این است که مصوبات شورا مورد رد شدن توسط فرمانداری قرار می گیرد. حقیقت این است که چنین چیزی نیست. قانون این اختیار را برای نظارت داده است.

🔹۲۰:۵۲ شورای شهر رشت با اهدای لوحیدبه یادگار از فرماندار رشت تقدیر کرد.

🔹 ۲۰:۵۴ ختم جلسه توسط ریاست شورا اعلام شد.