سی و هفتمین جلسه علنی شورای شهر رشت

سی و هفتمین جلسه علنی شورای شهر رشت

اختصاصی / به گزارش رشت۲۰، سی و هفتمین جلسه شورای شهر رشت که نخستین جلسه علنی در سال ۹۷ نیز بود با حضور اعضای شورا برگزار شد.

🔹 ۱۷:۴۳ سی و هفتمین جلسه علنی شورای شهر رشت و نخستین جلسه شورا در سال ۹۷ با تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید توسط قاری بین المللی شورا برادر ساعد اصلانی در شرایطی آغاز شد که سه تن از اعضای شورا در این جلسه غایب بودند.

🔹 ۱۷:۴۴ حجت جذب، حامد عبدالهی و اسماعیل حاجی پور در این جلسه غایب هستند.

🔹 ۱۷:۴۵ ریاست این جلسه را امیرحسین علوی برعهده دارد و منشی جلسه فاطمه شیرزاد است.

🔹 ۱۷:۴۶ اسماعیل حاجی پور وارد صحن علنی شورا شد.

🔹 ۱۷:۴۹ فاطمه شیرزاد به عنوان منشی جلسه فرازی از وصیت نامه یکی از شهدای هشت سال دفاع مقدس را قرائت نمود.

🔹 ۱۷:۵۰ شیرزاد با عرض تبریک سال نو، دستورهای جلسه و ناطقین جلسه را اعلام نمود.

🔹 ۱۷:۵۲ امیرحسین علوی ریاست جلسه با بیان اینکه آغاز سال ۹۷ با ماه رجب همراه و روز پدر بود، روز ملی انرژی هسته ای و سالروز شهادت سید شهیدان اهل قلم شهید سید مرتضی آوینی را گرامی داشت.

🔹 ۱۷:۵۶ علوی با بیان اینکه مرقومه ای برای شهردار رشت ارسال شده است که در آن درخواست شده تا با توجه به نامگذاری سال ۹۷ به نام استفاده از کالای ایرانی، از کالاهای ایرانی در شهرداری رشت حمایت شود.

🔹 ۱۷:۵۷ علوی با بیان اینکه تنها دو شهر در کشور به نام خلاق ثبت شده که یکی از آنها رشت است، گفت: باید به عنوان تنها یک بخش از بحث شهر خلاق خوراک استفاده شود و در بخش های دیگر شهر از خلاقیت های جدید بهره برد. ما باید برای پیشرفت شهر رشت ایده آل گرا باشیم.

🔹 ۱۷:۵۹ در نوروز ۹۷ این امکان برای بنده رخ داد که از شهرهای مختلف کشور بازدید کردم و قطعا این شهرهایی بود که برای زندگی بسیار ایده آل بود و ما باید در شهر رشت نیز چنین کنیم و تمام قد خود را برای ساخت شهری ایده آل وقف کنیم.

🔹 ۱۸:۰۱ حجت جذب وارد صحن علنی شورا شد.

🔹 ۱۸:۰۸ فاطمه شیرزاد با گرامی داشت سالروز شهادت شهید آوینی، انتصاب حجت الاسلام شیخ رسول فلاحتی را به عنوان نماینده ولی فقیه در استان تبریک گفت.

🔹 ۱۸:۰۹ وی ناطقین جلسه را فرهام زاهد، رضا رسولی و احمد رمضانپور نرگسی اعلام نمود.

🔹 ۱۸:۱۱ رضا رسولی به عنوان ناطق اول گفت: اگر بخواهیم برخی نقد ها را از جریان های خاص جدا کنیم قطعا می توان گفت فضای امروز شهر رشت در آرامش است. اما این آرامش نباید به سکون بدل شود.

🔹 ۱۸:۲۹ احمدرمضانپور نرگسی به عنوان ناطق دوم با اشاره به نمادهای موجود در شهر رشت، گفت: جای آن وجود دارد که از متخصصین برای ورودی های شهر رشت یک اتفاق خوب را رقم بزنیم.

🔹 ۱۸:۳۱ رمضانپور با تبریک انتصاب حجت الاسلام فلاحتی از زحمات آیت الله قربانی نیز تقدیر و تشکر کرد. وی همچنین با بیان اینکه متاسفانه جوانان ما امروز دین گریز شده اند، گفت: بهترین واکسن برای جلوگیری از ویروس های تهجر، دین باوری است.

🔹 ۱۸:۳۳ فرهام زاهد به عنوان ناطق سوم شورا با تبریک انتصاب حجت الاسلام فلاحتی، از زحمات آیت الله قربانی تقدیر و تشکر کرد.

🔹 ۱۸:۳۶ زاهد با اشاره به ایام نوروز ۹۷ گفت: سهم رشت از گردشگران چیست؟ جز زباله؟ جز زشتی؟ جز آسیب به شهر و ترافیک؟ اگر ما از این گردشگران بخواهیم به شهرمان نیایند چه خواهد شد؟!

🔹 ۱۸:۳۹ زاهد با نمایش تصاویری از شهر رشت و پیاده راه مرکزی رشت به اتفاقات نوروز ۹۷ در رشت واکنش نشان داد.

🔹 ۱۸:۴۳ زاهد با بیان اینکه بهتر آن است که شهرداری بجای فرستادن اعضای شورا، برخی مدیران را به سفر بفرستد، گفت: نکته عجیب ماجرا پاسخ برخی مدیران به رسانه های منتقد است. اگر اشتباه کرده ایم بپذیریم.

🔹 ۱۸:۴۷ شورا وارد دستور جلسه شد.

🔹 ۱۸:۴۸ اسماعیل حاجی پور با کنایه به فرماندار رشت در رد مصوبات شورا، گفت: بهتر است جلسات شورا را در فرمانداری برگزار کنیم!

🔹 ۱۸:۵۱ طرح تمدید تسهیلات انتشار برگه های پیش فروش خدمات شهری در صحن شورا مطرح شد.

🔹 ۱۹:۰۸ این طرح با رای اعضای شورا تصویب شد.

🔹 ۱۹:۰۹ دعوت نامه حضور نمایندگان شهرداری و شورای شهر رشت، در نشست شهر خلاق خوراک و غذا در لهستان توسط رییس شورا مطرح شد.

🔹 ۱۹:۱۱ شورا در تعرفه یکی از اعضای شورا برای سفر به لهستان به نتیجه نرسید و قرار شد یکی از اعضای شورا توسط رییس شورا برای این سفر انتخاب شود.

🔹 ۱۹:۱۳ دلیل این عدم جمع بندی در خصوص اعضای شورا عدم تمایل شورانشینان برای این سفر بود.

🔹 ۱۹:۱۵ فرهام زاهد پیشنهاد داد یک یا دو تن از مدیران شهرداری بجای اعضای شورا به این سفر بروند!

🔹 ۱۹:۱۶ طرح تعرفه های سازمان پسماند شهرداری در جلسه اعلام شد.

🔹 ۱۹:۲۲ این طرح مورد تصویب اعضای شورا قرار گرفت.

🔹 ۱۹:۲۴ مخالفت فرانداری با مصوبه شورا در خصوص قدرالسهم ۴۲درصدی شهرداری از مجتمع گلسار قرائت شد

🔹 ۱۹:۲۶ موضوع وارده توسط فرمانداری ابهام در مستندات بود.

🔹 ۱۹:۳۵ توضیحات شورا و مستندات تکمیلی ارائه شد