شش روز بی برقی برای ساکنان یک روستا در رشت/آیا اهالی روستا باید سیم برق بخرند؟ در پی سرقت سیم برق؛

شش روز بی برقی برای ساکنان یک روستا در رشت/آیا اهالی روستا باید سیم برق بخرند؟

به گزارش رشت۲۰-در پی سرقت های سیم برق چند شب گذشته، چند خانوار در روستای گلسرک سراوان و قاضیان رشت همچنان در خاموشی و بی برقی بسر میبرند.

شنیده می شود به دستور شفاهی مدیرعامل شرکت توزیع برق گیلان، از این پس در صورتیکه سارقین، سیم های برق یک منطقه را سرقت کنند، اهالی و ساکنان همان منطقه می بایست نسبت به تهیه و خرید سیم اقدام کرده و آن را در اختیار اداره برق قرار دهند تا برق آن منطقه را وصل کنند!

 

با این استدلال عجیب بیش از ۶ روز است اهالی این روستا محروم از برق باقی مانده اند و فارغ از مشکلاتی همچون خراب شدن مواد غذایی در یخچالها ظاهرا کسی نیز قصد رفع این مشکل حیاتی را ندارد. ساکنان این روستا مدعی هستند حتی اداره برق به درخواست ها و پیگیریهای فرماندار و نماینده شهرستان نیز بی اعتنا است.

 

خوب است توزیع برق گیلان در مورد شائبه خرید سیم برق توسط اهالی روستا و همچنین عدم برق رسانی شش روزه به جمعی از خانوارهای این روستاها توضیح دهد که چگونه می شود این خانوارهارهای روستایی سال جدید خود را با بی برقی آغاز کنند. شاید نیز باید از سارقین درخواست کنند که مکان دیگری را برای سرقت پیدا کنند و یا جبران مافات این خسارت را نیز به لیست بلند بالای خسارات شبکه توزیع برق گیلان از حوادثی چون برف سالهای گذشته اضافه نمایند.