شناسایی بیش از ۵۰ واحد صنعتی دانش بنیان در گیلان/ پایه های اقتصاد مقاومتی را در دوری از سیاست وابستگی به نفت است

شناسایی بیش از ۵۰ واحد صنعتی دانش بنیان در گیلان/ پایه های اقتصاد مقاومتی را در دوری از سیاست وابستگی به نفت است

در مراسمی با حضور رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت استان گیلان و جمعی از مدیران دستگاههای اجرایی و مدیران واحدهای تولیدی،نخستین جشنواره برند برتر در سالن اجتماعات بانک ملی استان گیلان برگزار شد.

575fa6a87437965e56b7031ca07a30ac L 300x150 - شناسایی بیش از 50 واحد صنعتی دانش بنیان در گیلان/ پایه های اقتصاد مقاومتی را در دوری از سیاست وابستگی به نفت است

  به گزارش خبر فوری رشت و به نقل از پایگاه خبری رشت پرس رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت استان گیلان در این جشنواره با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای آتش نشان حادثه پلاسکو اظهار داشت: بحث برند یا نام و نشان تجاری, موضوع جدیدی است که در کشور ما شکل گرفته و شایسته است تا استان گیلان به عنوان استان پیشتاز در  بخش های مختلف تولید، صنعت و تجارت، در این زمینه نیز پیشرفت قابل توجهی داشته باشد.

علی منتظری حضور نمایندگی مرکز آموزش بازرگانی در استان را فرصتی مغتنم در حوزه برندسازی تولیدات و کالاهای داخلی استان عنوان کرد و گفت: در راستای سیاست های دولت و اقتصاد مقاومتی همه برنامه هایی که در کشور در حوزه تولید و تجارت شکل می گیرد بر پایه سیاست های اقتصاد مقاومتی است و ما موظفیم تا تمامی فعالیت های خود را بر پایه اقتصاد مقاومتی منطبق کنیم.

وی با اشاره به وجود برنامه های کوتاه مدت, میان مدت و بلند مدت در بحث برندینگ افزود: تکیه بر فعالیت های مردمی, تکیه بر اقتصاد دانش بنیان و استفاده از ظرفیت های داخلی کشور و قدردانی از واحدهایی که توانستند در زمان تحریم علاوه بر گذر از مشکلات، رشد و نمو کنند، از جمله برنامه های بلند مدت مبحث برندینگ است.

رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت استان گیلان خاطر نشان کرد: اقتصاد مقاومتی زمانی موفق خواهد شد که با تکیه بر مردم جایگاه خود را پیدا کند و خوشبختانه امروز بنابر سیاست اصل ۴۴ قانون اساسی اکثر فعالیت های ما با تکیه بر مردم و بخش خصوصی در حال اجراست.

دکتر منتظری با اشاره به شناسایی بیش از ۵۰ واحد صنعتی دانش بنیان یادآور شد: در آینده ۱۵۰ مورد دیگر شناسایی خواهد شد.

این مسئول پایه های اقتصاد مقاومتی را در دوری از سیاست وابستگی به نفت دانست و گفت: ما باید خود را از وابستگی به نفت خلاص کنیم، از این رو شایسته است در تبیین بحث های اقتصاد مقاومتی این مباحث را در قالب علوم دانشگاهی و آکادمیک لحاظ نماییم.

رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت گیلان سیاست های کوتاه مدت برندینگ را تکیه بر تولید داخلی و حمایت از مصرف کالای داخلی و صنایع کوچک عنوان کرد و افزود: خوشبختانه در این بخش با حمایت بانک های عامل توانستیم بهترین و بیشترین عملکرد را در این حوزه داشته باشیم.

وی با بیان الزام به ارتقاء توان کیفی تولیدات داخلی افزود: بنابراین هر محصولی که تولید می شود باید مزیتی در زندگی مشتری داشته باشد و اگر نتوان به این نگاه جامه عمل پوشاند، مطمئنا در بحث برندسازی نیز نمی توان موفق شد.

منتظری مدیریت منابع انرژی، مدیریت مصرف در کشور و استفاده حداکثری از زمان را از دیگر برنامه های کوتاه مدت اقتصاد مقاوتی برشمرد و تصریح کرد:  دولت کار خود را در تثبیت نرخ ارز آغاز کرده است لذا باید در این راستا اقدامات جدی  برای جبران خلأ ایجاد شده در خصوص افزایش نرخ ارز را داشته باشیم.

وی همچنین با تاکید در ضرورت فرهنگ سازی در مصرف تولیدات و کالاهای داخلی خاطر نشان کرد: دولت با کمک رسانه ها سعی در تغییر نگاه مصرف و  تکیه بر  استفاده از کالاهای داخلی دارد.

وی با تاکید بر نگاه حمایتی سازمان صنعت معدن و تجارت استان در حوزه برند یادآور شد: مشتریان از ما میخواهند تا نقشی فراتر از مصرف کننده  در حوزه حمایت از مصرف کنندگان داشته باشیم.

منتظری تصریح کرد: در این راستا آموزش، رکن اصلی برندسازی است لذا  توجه به مقررات و قوانین سازمان حمایت از حقوق مصرف کننده از سوی مدیران دستگاههای دولتی و مدیران واحدهای تولیدی امری ضروری است.

در ادامه این جشنواره رییس مرکز آموزش بازرگانی استان گیلان و دبیر اجرایی جشنواره برند برتر در گیلان با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای آتش نشان حادثه پلاسکو اذعان داشت: مرکز اموزش بازرگانی به عنوان بازوی مشورتی سازمان صنعت و معدن و تجارت فعالیت خود را از بهمن ۹۴  در گیلان آغاز کرده است