شهرداررشت خبرداد: راه اندازی سه مسیر تردد گردشگری آبی تا ابتدای سال آینده در رشت

شهرداررشت خبرداد: راه اندازی سه مسیر تردد گردشگری آبی تا ابتدای سال آینده در رشت

به گزارش خبر فوری رشت و به نقل از خبرگزاری تابناک سید محمد علی ثابت قدم پیش از ظهر امروز در جریان همایش بزرگ میدانی پاکسازی حاشیه رودخانه بوستان توحید گلسار رشت در جمع خبرنگاران گفت: مسیر رودخانه های زرجوب و گوهررود ۲۷ کیلومتر طول دارد.

861 765x510 300x200 - شهرداررشت خبرداد: راه اندازی سه مسیر تردد گردشگری آبی تا ابتدای سال آینده در رشت


شهردار رشت بخشی از آلودگی رودخانه های زرجوب و گوهررود را ناشی از آلودگی شیرابه سراوان دانست و گفت: در این راستا سلول بهداشتی را در سراوان راه اندازی کردیم و به فکر توسعه آن هستیم و احداث تصفیه خانه نیز یکی دیگر از اقدام های پیش روی ماست.
او با بیان اینکه حریم رودخانه ها و شیب اطراف آن امکان استفاده مردم از فضای سبز را فراهم نمی کند،گفت: با آزادسازی حریم رودخانه ها توانستیم پارک های متعددی را در رشت احداث و دسترسی مردم به فضای سبز را بیشتر کنیم.
او با اشاره به اینکه امسال با آزادسازی حریم رودخانه ها ۱۵ تا ۱۶ پارک احداث می کنیم گفت: در دو تا سه روز آینده یک پارک دیگر در رشت راه اندازی می کنیم و تا پایان سال جاری پنج تا ۶۶ پارک دیگر ایجاد می شود.
شهردار رشت به نقش مهم همکاری سمن ها تأکید کرد و گفت: تلاش می کنیم در بودجه سال آینده شهرداری نگاه ویژه ای به محیط زیست داشته باشیم و گردشگری آبی در سه مسیر مشخص شده تا پایان سال جاری یا ابتدای سال آینده راه اندازی کنیم.
ثابت قدم از احداث سه مسیر تردد گردشگری آبی در رشت خبر داد و یادآور شد: تلاش می کنیم آلایندگی آب ها را کاهش دهیم و تردد در این مسیرها با آلایندگی کمتر رخ دهد.
پیمان بازدیدی، مدیر عامل موسسه محیط زیستی ایده آل ما رشت نیز در این مراسم گفت: تنها کسانی که به فکر محیط زیست هستند، ما هستیم و بقیه تنها حرف می زنند و امروز نخستین گام های احیای رودخانه های زرجوب و گوهررود را بر می …