شهرداری رشت عزم خود را برای حمایت از ورزش بانوان جزم کرده است پس از تماشای دربی فوتسال بانوان رشت مطرح شد؛

شهرداری رشت عزم خود را برای حمایت از ورزش بانوان جزم کرده است

برای حمایت از تیم می‌رشت سپیدرود به مجوز شورای شهر نیاز داریم

شهرداری و می رشت 39 747x498 - شهرداری رشت عزم خود را برای حمایت از ورزش بانوان جزم کرده است

به گزارش خبر فوری رشت و به نقل از گیل نگاه: سید محمدعلی ثابت‌قدم صبح امروز در دربی دو تیم می‌رشت سپیدرود و شهرداری رشت  در سالن آتش‌نشانی حضور یافت که با استقبال بانوان در سالن ورزشی همراه بود.

شهردار رشت با بیان اینکه متأسفانه کل بازی را ندیده است گفت: با دیدن فضای عمومی بازی باید یک علامت سؤال را پاسخ بدهیم که جامعه زنان ما که حداقل ۵۰ درصد جمعیت و نیمی از نخبگان کشور در زمینه‌های علمی را تشکیل می‌دهند حق شان این نیست که در مورد ورزش علامت سؤال شان پاک نشده باشد.

شهردار رشت همچنین تاکید کرد: اگر ما به این اعتقاد داریم که زنان نقش اساسی در جامعه دارند باید در حوزه ورزش بیش از پیش تلاش کنیم و حمایت عملی ما نشان می‌دهد که با دو تیم از یک شهر در لیگ برتر فوتسال در کشور حضور یافته‌ایم و تنها در رشت چنین اتفاقی افتاده است.

او همچنین گفت: شهرداری رشت عزم خود را برای اینکه بتواند در بسترهای قانونی و شرعی نسبت به انجام اموراتی که بتواند منافع عمومی را برای بانوان در حوزه سلامت، ورزش و دیگر حوزه‌ها به همراه داشته باشد، جزم کرده است.

دکتر ثابت‌قدم در پایان گفت: قطعاً ما می‌توانیم با چنین نگاهی جامعه گیلانی را که زنان آن در مزارع کشاورزی همیشه تثبیت‌شده بوده در محافل شهری خودمان با رویکرد زن امروزی مبتنی بر شعایر خودمان پیاده سازی کنیم.

امیدوارم مسوولین حمایت از تیم‌های می‌رشت سپیدرود و شهرداری رشت وفادار بمانند

فاطمه شیرزاد، عضو شورای اسلامی شهر رشت نیز با حضور در سالن و ضمن تشکر از بازیکنان دو تیم که بازی خوبی را به نمایش گذاشتند، گفت: دو تیم بازی خوبی را ارائه دادند و تیم می‌رشت نیز فرصت‌های خوبی داشت که متأسفانه از دست داد و امیدوارم بازی‌های پرقدرتی را در هفته‌های باقی‌مانده از لیگ از دو تیم رشت شاهد باشیم.

عضو کمیسیون بهداشت با تاکید بر اینکه ورزش بانوان نیاز به تقویت دارد گفت: امیدواریم مسئولین به قول خود نسبت به حمایت از تیم‌های می‌رشت سپیدرود و شهرداری رشت وفادار بمانند و امیدواریم سرنوشت تیم ملوان در تیم‌های ورزشی دیگر تکرار نشود.

فاطمه شیرزاد در پاسخ به تاثیر حضور بانوان در شورای شهر و حمایت از ورزش بانوان گفت: کرسی‌هایی که توسط بانوان در مدیریت شهری، پارلمان محلی و مجلس پر می‌شود، باید انتظاراتی را که از سوی بانوان متوجه آنها می‌شود برآورده کنند.

برای حمایت از تیم می‌رشت سپیدرود به مجوز شورای شهر نیاز داریم

مدیر سازمان عمران و بازآفرینی شهرداری رشت نیز گفت: در دربی امروز با توجه به اینکه دو تیم از شهر رشت هستند توانستند شور و هیجانی را در میان همشهریان ایجاد کنند و استقبال بانوان امروز خیلی خوب بوده است.

چیرانی چنین برنامه ریزی‌هایی را در حوزه سلامت و ورزش بانوان را با اهمیت دانست و گفت: ما برای حمایت مالی و اسپانسری از تیم می‌رشت سپیدرود به اخذ مجوز از شورای شهر رشت نیاز داریم که امیدواریم با موافقت‌های آن‌ها این اتفاق خوب را رقم بزنیم.

او همچنین گفت: جایگاه تیم می‌رشت در لیگ به گونه‌ای است که قابلیت حمایت را دارد و با توجه به بازی امروز و کسر یک بازی با انصراف تیم شیراز یک پله صعود را در جدول رده بندی در پی خواهد داشت.

عاطفه چیرانی در پایان از حضور بانوان و هم‌چنین دو عضو بانوی شورای شهر و دیگر همکاران شهرداری در سالن ورزشی آتش‌نشانی تشکر کرد.

لازم به ذکر است دکتر رضا رسولی دیگر عضو شورای اسلامی شهر رشت پیش از شروع بازی، در سالن آتش‌نشانی حضور یافت.

شهرداری و می رشت 26 747x498 - شهرداری رشت عزم خود را برای حمایت از ورزش بانوان جزم کرده است