شهردار رشت استیضاح می شود

شهردار رشت استیضاح می شود

به گزارش خبر فوری رشت و به نقل از خبرگزاری شبستان از رشت، یکصد و هفتاد و دومینجلسه شورای شهر رشت امروز( ۲۶ دی) در عمارت شورا برگزار که در این جلسه استیضاح سید محمدعلی ثابت قدم، شهردار رشت با  ۶ رأی اعلام وصول شد .

قدم 620x434 300x210 - شهردار رشت استیضاح می شود


مجید رجبی ویسرودی و محمود باقری خطیبانی دو ناطق امروز جلسه شورای شهر بودند .
رجبی ویسرودی در نطق خود با اشاره به انتقادهای صریح استاندار در خصوص عدم پرداخت حقوق پاکبانان، وضعیت ترافیک و آسفالت خیابان های شهر گفت: شهردار به جای تمکین از دستورات استاندار با کمک برخی بیانیه نویسان استیجاری بیانیه هایی خطاب به استاندار نوشت .
وی با بیان اینکه شهردار رشت از ماه ها پیش قول پرداخت معوقات را داده اما عملی نکرد اظهار کرد: باید به نصایح بزرگان گوش داده تا شهری توسعه یافته داشته باشیم .

رجبی در ادامه به پروژه های عمرانی شهر اشاره و با انتقاد از به کارگیری پیمانکاران غیربومی اظهار کرد: بسیاری از مصالح مورد استفاده در این پروژه ها در استان تولید می شود اما شهرداری تمایل به استفاده از مصالح و پیمانکاران غیربومی دارد که این عمل باید با برخورد جدی شورا همراه باشد زیرا موجب بیکاری بیشتر جوانان خواهد شد .
وی با اشاره به پروژه روان آب های سطحی افزود: شهردار رشت خود را مبرا از هر قصوری دانسته و توپ را به زمین دیگر دستگاه ها می اندازد.
این عضو شورای شهر رشت نهضت آسفالت را یکی از کارهای تبلیغاتی شهردار دانست و گفت: این درحالی است که وضعیت آسفالت شهر مناسب نیست و بعد از انجام هر آسفالتی مجبور به دوباره کاری و حیف و میل منابع شهری می شویم.

محمودباقری خطیبانی، دومین ناطق امروز جلسه شورای شهر رشت وصول مطالبات را از وظایف ذاتی …