شهردار رشت خبر داد جاده لاکان رشت تا پایان امسال تعریض می‌شود

شهردار رشت خبر داد جاده لاکان رشت تا پایان امسال تعریض می‌شود

شهردار رشت از تعریض جاده لاکان تا پایان سال خبر داد و گفت: تلاش می‌کنیم مسیرهای پرترافیک را کاهش دهیم و محور ترددی در میدان گیل ایجاد کنیم تا ترافیک میدان گاز کمتر شود.

قدم 620x434 300x210 - شهردار رشت خبر داد جاده لاکان رشت تا پایان امسال تعریض می‌شود


به گزارش خبر فوری رشت دکتر سیدمحمدعلی ثابت قدم در مراسم افتتاح پارک شهرک فومن شیمی و پارس شهاب در رشت اظهار داشت: امیدواریم بتوانیم فرزندان خوبی را برای نسل آتی پرورش دهیم و امیدواریم مشکلاتی را که ما داشتیم آنها نداشته باشند.
وی با بیان اینکه امیدواریم کیفیت زندگی نسل آینده بهتر از ما باشد اظهار کرد: دستیابی به این هدف در مسیر انقلاب اسلامی دنبال می‌شود.
شهردار رشت تصریح کرد: خوشحالیم در راستای اهداف مدیریت شهری مبنی بر ایجاد فضای عمومی از جمله فضای سبز هفدهمین پارک را در سال ۹۵ افتتاح می‌کنیم.
ثابت قدم توسعه فضای عمومی با اولویت مناطق کم برخوردار را از مصوبات شورای شهر رشت عنوان کرد و گفت: عدم وجود فضای عمومی باعث افزایش ترافیک در سطح شهر و افزایش هزینه خواهد شد.
وی از تعریض جاده لاکان تا پایان سال خبر داد و افزود: تلاش می‌کنیم مسیرهای پرترافیک را کاهش دهیم و ترددی را در میدان گیل ایجاد کنیم تا ترافیک میدان گاز کمتر شود.
شهردار رشت خاطرنشان کرد: مشارکت شهروندان در پرداخت عوارض و مشارکت اجتماعی آنان کمک می‌کند که کمتر ضوابط شهرسازی را زیرپا بگذاریم و بیشتر در راستای ایجاد درآمد پایدار قدم برداریم.
دفاع مقدس را در فضاهای شهری رشت معنادار می‌کنیم
شهردار رشت در مراسم رونمایی از المان میدان دفاع مقدس نیز اظهار داشت: دفاع مقدس صرفاً یک کلمه و صفت نیست و می‌خواهیم آن را در یک تداعی فرهنگی در فضاهای شهری معنادار کنیم. وی با بیان اینکه فرهنگ باید پایدار بماند تا اصالت ذهنی جامعه بر اساس آن شکل بگیرد اظهار کرد: در جایی که قرار است معنویت را سرلوحه خود قرار داریم باید مفاهیم انتزاعی را به تصویر بکشیم. شهردار رشت هنر را زبانی خلاق گونه برای انتقال مفاهیم به نسل جدید عنوان کرد و گفت: می‌توانیم در ۵ موضوع، رویکرد هنرمحور را در فضاهای شهری برای طراحی المان‌ها داشته باشیم. ثابت قدم افزود: می‌توانیم در محلات و گره‌های شهری، تجلی ذهنی ایجاد کنیم و خاصیت میدان دفاع مقدس این است که در یک گره شهری واقع شده است.