شهردار رشت در همایش تکریم از مادران و همسران شهدا مادران شهدا نمونه بارز ایثار هستند

شهردار رشت در همایش تکریم از مادران و همسران شهدا مادران شهدا نمونه بارز ایثار هستند

همایش تکریم از مادران و همسران شهدا عصر روز گذشته با مشارکت سازمان فرهنگی ، اجتماعی و ورزشی شهرداری رشت ، مدیریت ایثارگران شهرداری ، مدیریت ارتباطات و روابط بین الملل شهرداری رشت در تالار گفت و گوی شهرداری  رشت برگزار شد

16ct

به گزارش خبر فوری رشت و به نقل از روابط عومی شهرداری رشت ، در این همایش دکتر ثابت قدم شهردار رشت ، سردار عبدالله پور، فرمانده سپاه قدس گیلان ، سید رضا موسوی روزان ، رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر رشت و امیر ترومیده مدیر امور ایثارگران شهرداری رشت حضور داشتند.

دکتر ثابت قدم شهردار رشت در این مراسم گفت: مادران شهدا نمونه بارز ایثار هستند و همیشه برای ما الگو هستند.

شهردار رشت گفت: انسان ها بین لذت های کوتاه مدت مادی و لذت های دراز مدت معنوی یکی را انتخاب می کنند و شهدا با نیت پاک خود لذت کوتاه مدت را کنار گذاشتند.

دکتر ثابت قدم در ادامه بیان کرد: انسان هایی هستند که در عین دارا بودن چیزهای بزرگ از دارایی های کوچک نیز نمی گذرند ولی انسان هایی نیز هستند که با وجود داشتن چیزهای کوچک شهادت را انتخاب می کنند.

او انتخاب شهدا را یک انتخاب آگاهانه عنوان کرد و گفت : شهدا شناخت و بصیرت لازم به اینکه دنیا محل گذر است را در ذهن خود جاری کرده اند.

سردار محمد عبدالله پور در این مراسم گفت: شهدا از ما انتظار دارند تابع حرف های مقام معظم رهبری باشیم و از ولایت تبعیت کنیم.

 

او با تاکید بر اینکه باید فرمایشات مقام معظم رهبری را سرلوحه خود در زندگی قرار دهیم گفت: به طور مثال مقام معظم رهبری می فرمایند نباید کالای خارجی خریداری کنیم و از کالای داخلی استفاده کنیم.

فرمانده سپاه قدس گیلان با اشاره به اینکه بسیاری از ما سرگرم خودمان هستیم گفت: مقام معظم رهبری خواهان این است مشکل اقتصاد و فرهنگ حل شود.

سردار عبدالله پور شهدا را ناظر بر اعمال و رفتار ما عنوان کرد و گفت: نباید اقدامی انجام دهیم که شرمنده شهدا شویم و باید مسیر آن ها را ادامه دهیم.

او با بیان اینکه هرجا برای شهدا قدمی برداریم مورد حمایت شهدا قرار خواهیم گرفت گفت: شهدا به ما نیاز ندارند و این ما هستیم که به شهدا نیاز داریم.

فرمانده سپاه قدس گیلان با تاکید بر اینکه اگر در مسیر شهدا باشیم شهدا دست ما را خواهند گرفت گفت: اگر به دنبال جاه و مقام باشیم و از جایگاه خود سواستفاده کنیم سرگردان خواهیم شد و متوجه نمی شویم ازکجا خوردیم.

سردار عبدالله پور گفت: صبر و استقامت مادران شهدا ستودنی است و امیدواریم با دعای خیر آن ها عاقبت به خیر شویم.

سید رضا موسوی روزان ، رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر رشت نیز در این مراسم گفت: خاطرات شهید قصه نیست و واقعیت هایی است که اتفاق افتاده است.

 

او با بیان اینکه آنچه در دل مادر شهید می گذرد قابل درک نیست بیان کرد: درک کردن فرزند و همسر شهیدی که عزیز خود را از دست داده اند بسیار سخت است.

رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر رشت با بیان اینکه هیچ کس به اندازه مادر شهید ، شهید را نمی شناسد مطرح کرد: مادر شهید یک گنجینه اسرار است و اگر بخواهیم کتابی بنویسیم نقل قولی بهتر از کلام مادران و همسران شهدا نیست.

مادر شهیدان نهی قناد نیز در این مراسم گفت: شهدا رفتند تا ما راحت زندگی کنیم و راه را برای ما یاز کردند.

او همچنین گفت: مادران شهدا مادرانی نمونه هستند و جایگاهی والا دارند.

در این مراسم از تعدادی از مادران و همسران شهدا تجلیل و قدردانی شد.

21ct 22ct 23ct