شهردار رشت: طولانی شدن تشریفات اداری مانع جذب سرمایه گذار می شود

شهردار رشت: طولانی شدن تشریفات اداری مانع جذب سرمایه گذار می شود

شهردار رشت با بیان اینکه طولانی شدن تشریفات اداری مانع جذب سرمایه گذار می شود، گفت: تشریفات اداری باید کوتاه شود و ضروری است همه زمینه های لازم برای جذب سرمایه گذار را فراهم کنیم.
n82745376-72018830

به گزارش خبر فوری رشت و به نقل از ایرنا، مسعود نصرتی در نشست تخصصی با سرمایه گذاران بین المللی بخش خصوصی، با اشاره به مباحث زیست محیطی در رشت اظهار کرد: ایجاد تصفیه خانه برای رودخانه های زرجوب و گوهر رود، جلوگیری از ورود فاضلاب به این رودخانه ها و راه اندازی زباله سوز سراوان، از مسائل زیست محیطی فعلی رشت است.
نصرتی به درنظر گرفته شدن تهیه چند هکتار زمین به منظور ساماندهی مدیریت پسماند رشت اشاره و خاطرنشان کرد: درباره موضوع دستگاه زباله سوز با سازمان های محیط زیست و برنامه‌ و بودجه مذاکراتی انجام شده است.
شهردار کلانشهر رشت بیان داشت: در کشور ضابطه حریم شهر و مناطق مسکونی با محل های دپو، تفکیک زباله، زباله سوز و نیروگاه وجود دارد که بر اساس آن، دپوی زباله در حدود یک و نیم‌ کیلومتر خارج از شهر انجام می شود.
وی ادامه داد: در صورت وجود فناوری و پشتیبانی مناسب و ‌توانایی های لازم، چند هکتار زمین در نقاط مختلف شهر یا در یک نقطه به صورت متمرکز برای دپوی زباله، ایجاد نیروگاه زباله سوز و بهره برداری از کود آلی در رشت مهیا می شود.
نصرتی با بیان اینکه این کلانشهر با اقدامات ابتکاری، تبدیل به مقصد خوراک شناسی منطقه می شود، اضافه کرد: گره زدن برند جهانی شهر خلاق خوراک شناسی با غذاهای محلی گیلان بسیار خلاقانه است و این کلانشهر ، با وجود ورود ۳۶ میلیون‌ مسافر در سال و دارا بودن خوراک های متعدد، تنها با انجام کارهای ابتکاری، خلاقانه و هنرمندانه می تواند به برند جهانی تبدیل شود.
این نشست تخصصی با حضور سرمایه گذاران بین المللی و جمعی از مدیران و مشاوران سرمایه گذاری برای جذب سرمایه گذار در ابعاد‌ مختلف توسعه کلانشهر رشت برگزار شد.
پرونده ثبت شهر رشت به عنوان شهر خلاق خوراک شناسی یونسکو، در مردادماه ۹۳ با حضور هیات عالی کمیسیون ملی یونسکو در ایران، به دعوت ستاد توسعه پایدار شهرداری رشت‌ شروع و سرانجام در اسفندماه سال گذشته با حضور استر کیش لاروش مدیر منطقه‌ای یونسکو‌ مورد بررسی اولیه قرار گرفت. با همراهی اعضای شورای اسلامی شهر رشت و شهردار وقت، این پرونده در تیرماه سال ۹۴ برای بررسی نهایی به دبیرخانه بررسی شبکه شهرهای خلاق در یونسکو پاریس ارسال شد که خوشبختانه با بررسی هیات داوری، رشت در سال ۲۰۱۵ به عنوان تنها شهر خلاق خوراکی شناسی یونسکو ثبت شد.
کلانشهر رشت حدود ۷۰۰ هزار نفر جمعیت ثابت دارد که به طور متوسط ، این تعداد در طول روز به بیش از یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر می رسد.