شهردار رشت  کلنگ به دست شد! بعد از انتقاد از کندی پروژه های عمرانی در رشت؛

شهردار رشت  کلنگ به دست شد!

به گزارش رشت۲۰ و به نقل از گیل خبر ؛چند روز بعد از انتقادات رئیس شورای شهر رشت از کندی اجرای پروژه های عمرانی در شهر، شهرداری رشت طی روزهای اخیر افتتاح چند پروژه و کلنگ زنی دو طرح را اعلام کرد.

افتتاح سه  پل عابر پیاده امری بود که با حضور شهردار و مدیران شهرداری و فاطمه شیرزاد عضو شورا  به بهره برداری رسید. پل هایی که مراحل ساخت آن مدتهاست به طول کشیده بود و البته برخلاف آن چه شهرداری نیز می گوید دارای اهمیت چندان بالایی نیز نیست و یک وظیفه روتین شهرداری محسوب می شود که تاکنون انجام نشده بود. با این حال فاطمه شیرزاد که معمولا در همه مراسم های افتتاح حضور دائمی دارد چند روز بعد از این برنامه در کمیسیون بهداشت با انتقاد از نحوه افتتاح این برنامه ها گفت: «اخیرا در اقدامی تامل برانگیز شاهد برگزاری افتتاحیه برای برخی از پروژه های شهرداری رشت هستیم که در گذشته به بهره برداری رسیده و در حال حاضر به طور فاز بندی مراحل تکمیلی آنها در حال انجام است.» با این اوصاف همچنان بزرگترین اقدام شهرداری در زمان نصرتی همان جمع اوری نرده های بی آرتی هستند که در واقع بیشتر بازگشت به گذشته بود نه کاری جدید!

photo 2018 06 02 17 10 14 768x511 1 - شهردار رشت  کلنگ به دست شد!

اما همزمان با این افتتاح پلهای عابرپیاده کلنگ زنی  چهارمین پارک مجتمع مسکن مهر شهر رشت، بازدید روند تکمیل راه دسترسی مهم انتهای سایت مسکن مهر و مراسم کلنگ زنی احداث جاده تندرستی رشت نیز صورت گرفت و بار دیگر مسئولی با کلنگی روبان شده اجرای پروژه ای را در طی بازه مشخصی اعلام کرد. مراسمی که در ایران عمرش به دهه هفتاد می رسد و معمولا نیز هیچ گاه در زمان اعلام شده به بهره برداری نمی رسد. اما همیشه وعده اجرای آن با مدیران باقی می ماند.

گفتنی است این سبک کلنگ زنی ها  در هیچ جای جهان سابقه ای ندارد در ایران نیز تا حدودی منسوخ شده است، اما هنوز در گیلان کاربردهای نمایشی خود را حفظ کرده است. شاید شهردار رشت بعد از آن که اخباری از نارضایتی شهروندان و اعضای شورا نسبت به کندی پروژه های عمرانی را مشاهده کرد متوجه شد که باید هرچه سریعتر نسبت به آن اقدامی صورت دهد و در این زمینه کلنگ زنی آسانترین شیوه ای بود که در مدت زمان حضورش در هشت ماه گذشته آن را انجام نداده بود. به نظر می رسد اکنون که وعده های تفاهنامه های شهردار رشت که در هتل کادوس رشت امضاء شده بود همچنان روی کاغذ مانده است و هنوز خبری از روند رو به پیشرفت احداث  بازار بین الملل و چندمنظوره رشت، هتل پنج ستاره، رستوران برای  فرصت های گردشگری، احداث مجموعه اقامتی ورزشی، پروژه سرمایه گذاری در بوستان ملت، شهر الکترونیک، سینما ۶ بعدی و پارکومتر (پارک حاشیه ای خیابان)،  ساماندهی وضعیت حاشیه رودخانه های زرجوب و گوهر رود و پروژه های مرتبط به آن به بیرون درز نکرده است شهردار رشت خود کلنگ بدست گرفته و از احداث جاده تندرستی و پارک خبر می دهد!

شهرداری رشت این روزها با بحران بدهی فراوانی که از گذشته برجای مانده روبه رو است و حسابهای شهرداری همچنان در حال مسدودسازی است ، مشخص است با بیل و کلنگ روبان زده این مسیر حل نمی شود  که  البته مطمئنا خود شهردار باتجربه رشت نیز این مساله را بهتر می داند. انتظاری که از او می رود این نکته است که بریدن روبان را به کلنگ زنی ترجیح دهد.