شهر رشت فضای سبز مناسب و کافی ندارد

شهر رشت فضای سبز مناسب و کافی ندارد

استاندار گیلان با بیان اینکه رشت به عنوان مرکز استان گیلان به اندازه کافی و شایسته سرسبز نیست گفت: فضای ظاهری شهر رشت از کمبود فضای سبز رنج می برد.
78393680 87123761accee 300x209 - شهر رشت فضای سبز مناسب و کافی ندارد

به گزارش خبر فوری رشت و به نقل از خبرگزاری تسنیم از رشت ، محمدعلی نجفی عصر امروز در نشست شورای آموزش و پرورش گیلان در سالن اجتماعات استانداری با اشاره به اینکه با تلاش گسترده در سطوح مختلف آموزش و پرورش گیلان برای دومین سال متوالی رتبه نخستشورای آموزش و پرورش کشور را کسب کرده است اظهار داشت:آموزش و پرورش استان گیلان در نرخ ریشه کن کردن بی سوادی هم اکنون در کشور مطرح است.
استاندار گیلان با تاکید بر اینکه هم اکنون دغدغه استان در خصوص آمار بی سوادی کاهش یافته است افزود: با تلاش و گسترده تمامی دستگاه ها در گیلان رتبه دوم اجرای سرشماری عمومی نفوس و مسکن را در کشور کسب کردیم که این امر نشان از همدلی حاکم بر استان است.
نجفی با بیان اینکه در هر زمینه ای با اراده و عزم جدی ورود کنیم به طور حتم موفق می شویم اعلام کرد: با تلاش و کوشش، امروز فرصت ها در استان به بار نشسته و می توان با همدلی و همکاری بیشتر به موفقیت های گسترده ای دست پیدا کنیم.
وی با اشاره به اینکه اگر مشکل پسماند و زباله در استان رفع شود کار بزرگی در گیلان انجام شده است تاکید کرد: رشت به عنوان مرکز استان گیلان به صورت شایسته سرسبز نیست و فضای ظاهری شهر رشت از کمبود سرسبزی رنج می برد و باید در حوزه سرسبز کردن رشت اقدامات جدی انجام شود.
استاندار گیلان فرهنگسازی را یک مقوله مهم در آینده سازی عنوان کرد و افزود: آموزش و پرورش اصلی ترین نهاد در ترویج فرهنگ سازی است و فرهنگ سازی از سوی این نهاد در جامعه تاثیر به سزایی دارد.
نجفی با اشاره به پرداخت مطالبات فرهنگیان از سوی دولت تصریح کرد: نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران برای فرهنگ سازی هزینه های زیادی صرف می کند و گیلان استعداد فرهنگ سازی …