شکستن مرز زیست‌محیطی تهدیدی برای معادن گیلان

شکستن مرز زیست‌محیطی تهدیدی برای معادن گیلان

رئیس اداره حفاظت محیط‌زیست رودبار گفت: متخلفین صنعتی اغلب پس از ساعت اداری مرز استانداردهای زیست‌محیطی را در دومین شهرستان صنعتی گیلان می‌شکنند.

57382682

 به گزارش خبر فوری رشت و به نقل از ایسنا، «آژ» گفت: اداره محیط زیست رودبار جهت جلوگیری از ایجاد آلودگی‌های زیست محیطی به‌صورت مستمر، صنایع مستقر در این شهرستان را پایش می‌کند.

وی با اشاره به این‌که در ایام تعطیلات نیز بصورت شبانه واحدهای صنعتی بزرگ شهرستان پایش می‌شوند، افزود: برخی صنایع و واحدها با تصور عدم کنترل و پایش شبانه، بعد از ساعت اداری، با هدف افزایش ظرفیت تولید و کاهش هزینه‌های جاری واحد، مرز استانداردهای زیست‌محیطی را می‌شکنند و اقدام به ایجاد آلودگی در زمینه‌های پساب، آلودگی هوا، پسماند، آلودگی صوتی و … می‌کنند.

رئیس اداره حفاظت محیط‌زیست با بیان این‌که اداره موضوع فوق را به‌شدت و حساسیت بالا پایش می‌کند، ادامه داد: در آخرین پایش انجام‌شده، خوشبختانه مورد خاصی مشاهده نشده است.

آژ تصریح کرد: شهرستان رودبار پس از شهرستان رشت، با داشتن ۴ شهرک و لکه صنعتی و بیش از ۶۰ واحد صنعتی فعال به‌عنوان دومین شهرستان صنعتی استان گیلان بوده و وجود موارد فوق و استقرار بیش از ۷۰ درصد معادن استان در این حوزه، اهمیت پایش و کنترل صنایع را در شهرستان رودبار دو چندان می‌کند.