صدای مردم مظلوم سراوان را شنیدیم آیت الله زین‌العابدین قربانی امروز در نماز جمعه :

صدای مردم مظلوم سراوان را شنیدیم

بوی تعفن زباله‌ها قابل تحمل نیست/استاندار و نوبخت این لکه ننگ را از پیشانی گیلان بردارند/تاکنون اقدام مناسبی انجام نشده است
13910631000274 PhotoA - صدای مردم مظلوم سراوان را شنیدیم

به گزارش خبر فوری رشت ، آیت الله زین‌العابدین قربانی امروز در نماز جمعه این شهر با اشاره به ایام اسارت خاندان پیامبر(ص) اظهار کرد: در ایام اسارت خاندان پیامبر(ص) و آل الله از کوفه به شام قرار داریم.

وی یکی از دلایل قیام اهل‌بیت(ع) را مبارزه با تحریف‌ها و بدعت‌ها دانست و افزود: اگر اهل‌بیت (ع) به اسارت نمی‌رفتند این بدعت‌ها شناخته نمی‌شد.

خطیب جمعه رشت تصریح کرد: بنی‌امیه شهادت امام حسین(ع) و اسارت اهل بیت(ع) را مشیت الهی بیان کردند.

وی ادامه داد: امام حسین(ع) هنگام حرکت از مکه فرمود پیامبر (ص) را در خواب دیدم که فرمود به طرف عراق برو و مشیت خداوند بر این قرار گرفته که شهید شوی و خداوند می‌خواهد زن و فرزندان تو را اسیر ببیند.

قربانی با بیان اینکه مشیت به عنوان سرنوشت است، افزود: بنی‌امیه و برخی از علمای کلام می‌گویند امام حسین نمی‌توانست به کربلا نرود و کشته نشود زیرا خواست خدا بود.

وی گفت: حکومت‌های غیر مردمی برای اینکه مردم را آرام نگه دارند هر اتفاقی بیفتد می‌گویند خواست خداست و کمبودهای جامعه را با مشیت الهی توجیه می‌کنند.

امام جمعه رشت با اشاره به اینکه علمای وهابی در عربستان فاجعه منا و کشته شدن هفت هزار نفر حاجی را مشیت الهی بیان کردند، اظهار کرد: آنها این موضوع را به طور رسمی در رسانه ها اعلام کردند.

وی اضافه کرد: در مقابل تفکر مذکور تفکر عاقلانه و منطقی وجود دارد و اراده خداوند براساس علت‌ها در جهان تعلق می‌گیرد.

قربانی با بیان اینکه خداوند می‌خواهد امام حسین(ع) شهید شود، ادامه داد: این امر با خواست مردم و امام حسین(ع) تحقق پیدا می‌کند.

وی اضافه کرد: امام حسین(ع) روی تکالیفی که داشت بر این مبنا جنگید و ذلت را نپذیرفت و به شهادت رسید.

قربانی خواست و اراده مردم را در اتفاق‌ها تاثیرگذار دانست و یادآور شد: تفکر شیعه با جبری‌ها متفاوت است.

وی افزود: خداوند سرنوشت ملت‌ها را تغییر نمی‌دهد مگر آن که آنها بخواهند، عزت ملت ایران به دلیل خواست و اراده آنها و با درایت امام(ره) و مقام معظم رهبری تحقق پیدا کرده است.

خطیب جمعه رشت با اشاره به اینکه مشیت الهی با اراده انسان‌ها تحقق پیدا می‌کند، خاطرنشان کرد: اعتقاد داریم اسلام با اراده مردم سرنوشت الهی را محقق می‌کند.

بوی تعفن زباله‌ها در سراوان قابل تحمل نیست/استاندار و نوبخت این لکه ننگ را از پیشانی گیلان بردارند

وی به اعتراض مردم سراوان محل دفن زباله‌های شهرهای گیلان اشاره کرد و گفت: صدای مردم مظلوم سراوان را در ریختن زباله‌ها شنیدیم.

قربانی با اشاره به اینکه در زمان استانداری سلطانی‌فر به سراوان رفتم و وضعیت ناهنجار در این منطقه را مشاهده کردم، اظهار کرد: بوی تعفن در سراوان قابل تحمل نیست.

وی خاطرنشان کرد: مدت ۱۳ سال از آن زمان گذشته و تاکنون اقدام مناسبی برای وضعیت زباله سراوان انجام نشده است.

خطیب جمعه رشت تصریح کرد: انتظار می‌رود نجفی استاندار گیلان و نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه در این دوران طلایی وضعیت سراوان را ساماندهی کنند و این لکه ننگ را از پیشانی گیلان بردارند.

وی در ادامه با درگذشت فرزند امام خمینی(ره) در سال ۵۶، افزود: در این سال فرزند امام راحل حاج آقا مصطفی در وضعیت مبهمی به رحمت الهی پیوست.

قربانی یادآور شد: اگر حاج آقا مصطفی زنده می‌ماند به لحاظ علمی جای امام(ره) را می‌گرفت.

وی با بیان اینکه یکی از سناتورهای آمریکا گفت رفیق حریری در لبنان توسط عربستان ترور شده است، تصریح کرد: دشمنان انقلاب اسلامی خود را رسوا کردند‌.

رقابت انتخاباتی آمریکا رسوایی بزرگ است

امام جمعه رشت رقابت‌های انتخاباتی در آمریکا را رسوایی بزرگ خواند و خاطرنشان کرد: قوانین انتخابات در ایران خوب بوده و این امر نشان می‌دهد جمهوری اسلامی در امر انتخابات پیشرفته است.

وی درباره موفقیت نیروهای رزمنده عراقی در موصل، متذکر شد:

ملت عراق بیش از ۵۰۰ کیلومتر از موصل را آزاد کردند و برای نابودی داعش پیش می‌روند.