لطفا کمی منتظر بمانید ...

جمعه ۰۶ خرداد ۱۴۰۱ | 23:10

×
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content

سر تیتر خبرها

صفحه اصلی › › صدور مجوز برای بازی یک فوتبالیست زن در تیم فوتبال مردان!

مرداد ۱۶, ۱۳۹۹ | ۱۱:۱۹ ق.ظ

75407

38

بدون دیدگاه

صدور مجوز برای بازی یک فوتبالیست زن در تیم فوتبال مردان!

به گزارش رشت20، الن فوکما که 19 سال سن دارد، به اولین بازیکنی تبدیل خواهد شد که به عنوان یک زن در رقابت‌های فوتبال مردان شرکت خواهد کرد. این اتفاق در کشور هلند رخ داده و این خانم حالا قادر خواهد بود برای یک تیم دسته نهمی این کشور به میدان برود.

5f2acc5505824 2020 08 05 19 42 - صدور مجوز برای بازی یک فوتبالیست زن در تیم فوتبال مردان!

فوکما از سن پنج سالگی در تیمی که حالا به او اجازه حضور در آن داده شده، تمرین کرده و اکنون از این اتفاق بسیار هیجان زده و خوشحال به نظر می‌رسد. او در این باره می‌گوید: ” خارق العاده است که من نمی‌توانم به بازی در این تیم ادامه دهم. من از پنج سالگی در این تیم حضور داشتم و با توجه به سن و سالم از نبودن در کنار آن ها درون زمین ناراحت بودم.

به من توصیه می شد که به تمرین کردن با تیم مردان ادامه دهم بنابراین چرا نباید بازی کردن در کنار آنها امکان‌پذیر باشد؟ این یک چالش بزرگ است که باعث هیجان زدگی من می شود. یک تعامل بین من و باشگاه به وجود آمد و ما با هم این درخواست را برای بازی کردن من در تیم مردان ارائه دادیم. هم‌تیمی‌هایم نیز با اشتیاق نسبت به این موضوع واکنش نشان دادند و از حضورم در کنارشان استقبال کردند.”

در واقع به نظر می رسد که اخذ چنین تصمیمی اصلا اتفاقی نیست و فدراسیون فوتبال هلند به شکل جدی شرایط حضور زنان در کنار تیم های مردان را دنبال می کند تا جایی گفته می‌شود که آنها تحقیقات خود را در این باره ادامه می‌دهند و شاید طی سال های آینده این اتفاق به شکل گسترده تری در فوتبال هلند و حتی سایر نقاط اروپا رخ دهد.

اتحادیه فوتبال هلند اعلام کرده این آنها پیشرفت این طرح آزمایشی را تحت نظر خواهند گرفت و در صورت موفقیت‌آمیز بودن آن، برای صدور مجوز حضور زنان در کنار مردان، دست به تغییر دائمی قوانین خواهد زد. این در حالی است که قانون فوتبال این کشور تا به این لحظه و با استثنا قرار دادن فوکما اینگونه است که دختران فوتبالیست تنها تا سن 19 سالگی قادر حضور در کنار مردان در زمین مسابقه هستند.

برچسب ها : , ,

http://www.rasht20.ir?/p=75407