ضرورت برند ملی برای زیتون و ابریشم گیلان

ضرورت برند ملی برای زیتون و ابریشم گیلان

رییس سازمان صنعت،معدن و تجارت گیلان گفت:لازم است،برای زیتون و برنج گیلان نیز برندی ملی داشته باشیم.

به گزارش رشت۲۰،  به نقل از ‌ایسنا فرهاد دلق‌پوش گفت: به دنبال این هستیم که برای نوسازی و بازسازی توسعه تجهیزات برخی واحدهای صنعتی استان،منابع مختلف را جذب کنیم و حاضریم برای تحقق این امر با مدیران عامل بانکها وارد مذاکره شویم.

وی با اشاره به اینکه گیلان از ظرفیت‌های بالایی برای معرفی برندهای کشور در سطح بین المللی برخوردار است،افزود:در گیلان ۲۵ نشان و برند معتبر داریم که می‌توانند در سطح بین‌المللی امتیازات مختلفی را برای استان کسب کنند.

دلق‌پوش با بیان اینکه برندها موجب رونق تولید میشوند،خاطرنشان کرد:باید برای محصولاتی چون برنج  و زیتون گیلان نیز برند معتبر داشته باشیم.

Olives Ancient Fruit 1 300x200 - ضرورت برند ملی برای زیتون و ابریشم گیلان

وی تصریح کرد:گیلان خاستگاه ابریشم است و با داشتن برندهای معتبر در حوزه ابریشم می‌توانیم حرفهای بیشتری از ابریشم گیلان در کشور داشته باشیم.

دلق‌پوش در خصوص وضعیت معادن استان که مواد اولیه برخی صنایع و پروژه های استان را تامین میکند،افزود:سال گذشته ده میلیون تن مواد معدنی در استان استخراج شد.

وی با اشاره به اینکه بهره‌گیری از معادن باید نظام‌مند باشد،تصریح کرد:گیلان از نظر زیست محیطی در شرایط حساسی است و باید به گونه‌ای از معادن استان استفاده شود که به محیط زیست آن ضربه وارد نشود.