ضرورت به همراه داشتن زنجیرچرخ برای تردددرمحورهای کوهستانی گیلان

ضرورت به همراه داشتن زنجیرچرخ برای تردددرمحورهای کوهستانی گیلان

سخنگوی پلیس راه فرماندهی انتظامی گیلان با اشاره به احتمال بارش برف در محورهای کوهستانی گفت: رانندگان برای تردد در محورهای کوهستانی استان زنجیرچرخ به همراه داشته باشند.
82315713 71187937 - ضرورت به همراه داشتن زنجیرچرخ برای تردددرمحورهای کوهستانی گیلان

به گزارش خبر فوری رشت و به نقل از ایرنا سروان کریم فقیری گفت : در حال حاضر، در محور اسالم- خلخال و ماسوله بارش پراکنده برف و باران و سایر محورهای استان بارش باران را داریم.
وی اظهار کرد: درحال حاضر نیازی به استفاده از زنجیرچرخ برای تردد در محورهای کوهستانی استان نیست ؛ اما باتوجه به احتمال بارش برف و امکان نیاز به استفاده از زنجیرچرخ، رانندگان تجهیزات ایمنی مورد نیاز را به همراه داشته باشند.
وی در ادامه از باز بودن تمامی راه های مواصلاتی استان خبر داد و افزود: در شرایط کنونی ترافیک محورهای استان عادی و روان است.
سخنگوی پلیس راه فرماندهی انتظامی گیلان با اشاره به بارش باران در محورهای استان و لغزنده بودن جاده ها از رانندگان همچنین خواست تا با رعایت سرعت مطمئنه، رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی، پرهیز از حرکات مخاطره آمیز از وقوع حوادث ناخوشایند رانندگی برای خود و دیگران جلوگیری کنند.
براساس گزارش اداره کل هواشناسی گیلان شرایط برای ابرناکی، مه آلود بودن هوا، روند کاهش دما، بارندگی و وزش باد (بعضی نقاط شدید) و بارش برف بویژه در ارتفاعات، دامنه ها و مناطق مستعد تا اواسط هفته مهیا است.
اداره کل هواشناسی گیلان همچنین برای فردا (دوشنبه) آسمان استان را ابری و مه آلود، بارندگی / مخلوط برف و باران، وزش باد (گاهی شدید) ، ارتفاعات ، دامنه ها و مناطق مستعد بارش برف پیش بینی کرده است.