طرح اِلِمان‌های نوروزی رشت هم کپی از آب درآمد؟!

طرح اِلِمان‌های نوروزی رشت هم کپی از آب درآمد؟!

اختصاصی / به گزارش خبرفوری رشت، روز گذشته در گزارشی به کیفیت طرح های ارائه شده برای اِلِمان‌های شهری در نوروزی ۹۷ رشت پرداخته شد. (اینجا را بخوانید)

حال اما برخی تصاویر حکایت از آن دارد که اِلِمان های نوروز ۹۷ رشت پیش از این در شهرهای دیگر کشور رونمایی شده بود!

سنندج!

برای مثال اِلِمان فرش آویزان از تقاطع غیر همسطح به صورت بسیار شکیل تر قبلا در سنندج رونمایی شده بود که البته در شهر رشت به صورت بنر چاپ شده به شکل فرش! و به شکلی نامناسب از روی دو تقاطع غیر همسطح شهر رشت آویزان شد.

نکته قابل تامل دیگر شباهت جالب اِلِمان پاکت نامه در رشت و مشهد است! هرچند که نمونه رونمایی شده در رشت بسیار شکیل تر از نمونه نصب شده در شهر مشهد است! جالب آنکه این المان بر خلاف انتظار مقابل ساختمان تاریخی پست قرار نگرفته و در مقابل پست گلسار نصب شده است.

جالب تر آنکه اِلِمان تنگ ماهی که در میدان رسالت مقابل پمپ بنزین نصب شده نیز چند سال قبل در مشهد رونمایی شده بود! موضوعی که بسیار قابل تامل و عجیب به نظر می رسد.

با این حال اگرچه برخی اِلِمان های نصب شده در سطح شهر رشت از نظر کیفی بسیار پایین تر از حد انتظار بوده است، اما باید به این نکته نیز توجه داشت که اِلِمان ها چه چیز را به گردشگران و مسافران القا خواهد نمود؟ برای مثال در سطح شهر رشت بجز یک نمونه اِلِمان نوری هیچ رد و اثری از شهر خلاق خوراک و غذای یونسکو نبود!