طرح باغ سالار مشکات قابلیت اجرایی ندارد/ در ضرورت معماری باغ سالار مشکات چیزی درک نکرده ایم

طرح باغ سالار مشکات قابلیت اجرایی ندارد/ در ضرورت معماری باغ سالار مشکات چیزی درک نکرده ایم

طرح باغ سالار مشکات قابلیت اجرایی ندارد/ در ضرورت معماری باغ سالار مشکات چیزی درک نکرده ایم

عضو شورای شهر رشت رشت در خصوص احداث پل طبیعت (زندگی) در ادامه طرح بازآفرینی محدوده تالاب عینک و باغ سالار مشکات، اظهار کرد: این طرح قابلیت اجرایی ندارد.

1dab816a4f1265ffe6c72c33ad9db130 L 300x150 - طرح باغ سالار مشکات قابلیت اجرایی ندارد/ در ضرورت معماری باغ سالار مشکات چیزی درک نکرده ایم

 به گزارش خبر فوری رشت و به نقل از پایگاه خبری رشت پرس عباس صابر در خصوص احداث پل طبیعت (زندگی) در ادامه طرح بازآفرینی محدوده تالاب عینک و باغ سالار مشکات، اظهار کرد:  با توجه به بازدید میدانی که از پارک مفاخر و باغ سالار مشکات صورت گرفت این طرح غیر قابل اجرا خواهد بود.

وی با بیان اینکه محدوده درختان در باغ سالار مشکات با اجرای پروژه آسیب خواهند دید، افزود: پراکندگی درختان و گونه های گیاهی آنجا به صورتی است که در اجرایی پروژه قطعا آسیب خواهند دید و اگر قرار باشد این پل اجرایی شود پیشنهاد می گردد که پلی به صورت کابلی و به صورت تخصصی و زیبا و با جذابیت های معبری داشته باشیم.

رییس کمیسیون عمران و توسعه شهری شورای شهر رشت با اشاره به نحوه ناصحیح اجرای پروژه باغ سالار مشکات، گفت: در بازدید میدانی مشاهده شد که  حاشیه درختان باغ سالار مشکات تا شعاع یک متری با کفپوش و بتن بسته شده اند که این موجب آسیب محیط زیستی به آن ذخیره های گیاهی خواهد بود.

وی اضافه کرد: تاکنون در زمینه ضرورت معماری باغ سالار مشکات چیزی درک نکرده ایم چون نه زیبایی لازم را دارد و نه  کارآیی مطلوب.

صابر ادامه داد: از شهرداری منطقه چهار و سازمان عمران شهرداری رشت می خواهیم که هر چه زودتر نسبت به جمع آوری کفپوش هایی که دور و حاشیه درختان باغ سالار مشکات وجود دارد اقدام کنند.

رییس کمیسیون عمران و توسعه شهری شورای شهر رشت افزود: تمام زیبایی باغ سالار مشکات به این بود که به صورت طبیعی باشد و شهروندان که هر روز شاهد دیدن فضای بتنی و کفپوش هستند این فضا می توانست فضای مکثی باشد که مردم از طبیعت آنجا و پارک مفاخر لذت ببرند.

صابر در خصوص تالاب عینک خاطر نشان کرد: می توان پل طبیعت را در محدوده تالاب عینک اجرایی کرد اما متاسفانه تالاب عینک با پیشروی های بی رویه در حال خشک شدن است و به جهت ساخت و ساز این بحث صورت می گیرد.

وی خاطر نشان کرد: پیشنهاد ما به شهرداری این است که در خصوص حاشیه تالاب عینک اقدامی صورت گیرد و کاری به مالکیت آب منطقه ای نداریم.

رییس کمیسیون عمران و توسعه شهری شورای شهر رشت با بیان اینکه می خواهیم ایمن سازی کنیم که شهروندان در تالاب غرق نشوند و بلوک چینی صورت بگیرد، گفت: از همه مهمتر حفظ خود تالاب عینک است که بعدها بتوان در بحث ساخت پل و موضوعات گردشگری اقدام کرد.