طرح جلوگیری از آسیب‌های اجتماعی در مدارس استان گیلان اجرایی شد معاون آموزش و پرورش گیلان:

طرح جلوگیری از آسیب‌های اجتماعی در مدارس استان گیلان اجرایی شد

معاون تربیت بدنی و سلامت اداره‌کل آموزش و پرورش گیلان گفت: طرح ویژه جلوگیری از آسیب‌های اجتماعی در ۳۵۰ مدرسه با پوشش ۱۶۷۷ دانش‌آموز در استان گیلان اجرایی شد.

139403051505228485373924 - طرح جلوگیری از آسیب‌های اجتماعی در مدارس استان گیلان اجرایی شد

به گزارش خبر فوری رشت و به نقل از تسنیم ، سید امیر فرد حسینی صبح امروز در مراسم افتتاحیه دومین دوره پیشگیری آسیب‌های اجتماعی با اشاره به اینکه ۲۲ تا ۲۸ آبان‌ماه هر سال به‌عنوان هفته مبارزه با اعتیاد و آسیب‌های اجتماعی نامگذاری شده است اظهار داشت: هفته مذکور از اهمیت ویژه‌ای در جامعه برخوردار است.

وی با بیان اینکه نسل جوان و دانش‌آموز ما بخش عمده‌ای از جامعه را تشکیل می‌دهند، افزود: مدارس، عمده‌ترین و بزرگترین بخش آموزشی کشور محسوب می‌شوند که در راستای شکل‌گیری جامعه تاثیری مستقیم دارند.

معاون تربیت‌بدنی و سلامت اداره‌کل آموزش و پرورش گیلان با تاکید بر اینکه نقش آموزش و پرورش در راستای جلوگیری از آسیب‌های اجتماعی بی‌بدیل است خاطرنشان کرد: آموزش و پرورش در راستای وظایف خود برنامه‌ها و طرح‌های گسترده‌ای را در راستای کاهش آسیب‌های اجتماعی دنبال می‌کند.

فرد حسینی طرح‌های چهارگانه دانش‌آموزی، طرح خانه و مدرسه، طرح مداخلات آموزشی، اجتماعی و روانی و جشنواره نوجوانان سالم و طرح پیشگیرانه ویژه والدین و کارکنان مدارس را از طرح‌های ویژه آموزش و پرورش در راستای جلوگیری از آسیب‌های اجتماعی عنوان کرد و افزود: طرح‌های مذکور در ۳۵۰ مدرسه سراسر استان اجرایی شد.

وی با ابراز اینکه بالغ بر هزار و ۶۷۷ نفر از دانش‌آموزان گیلانی تحت پوشش این طرح‌ها آموزش داده شده‌اند اعلام کرد: مناطق خطر پذیر استان در اجرای این طرح اولویت داشته اند.

معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش گیلان با بیان اینکه مشارکت و همکاری دستگاه‌های استان در راستای اجرای طرح‌های مذکور بسیار مطلوب است تصریح کرد: توسعه همکاری و مشارکت بیشتر دستگاه‌ها در  طرح‌های مذکور سبب گستردگی در اجرای طرح‌ها می‌شود.

فرد حسینی با اشاره به تهیه نقشه خطرپذیری آسیب‌های اجتماعی در حوزه دانش‌آموزی در سازمان آموزش و پرورش اعلام کرد: در نقشه مذکور فاکتورهای ۱۰ گانه آسیب‌های اجتماعی در نظر گرفته شده است.

وی با تاکید بر اینکه بالغ بر ۸۷۰ معلم ورزش و ۲۵۰ مربی بهداشت در سراسر استان فعالیت می‌کنند بیان کرد: در حوزه پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی، پست سازمانی تعریف نشده است.

معاون تربیت بدنی و سلامت اداره‌کل آموزش و پرورش گیلان خاطرنشان کرد: با تشکیل پست سازمانی و تخصیص اعتبارات مالی، حوزه کاری جلوگیری از آسیب‌های اجتماعی در مدارس گسترده تر می‌شود.