«طرح رشد» فرصتی برای آموزش و توانمند سازی فعالان فرهنگی گیلان دکتر مظفر نامدار :

«طرح رشد» فرصتی برای آموزش و توانمند سازی فعالان فرهنگی گیلان

موسسه علمی و پژوهشی برهان عقل و اشراق، با همکاری جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی استان گیلان ثبت نام دوره آموزش و توانمند سازی فعالان فرهنگی استان با عنوان«طرح رشد» را آغاز کرد.

IMG14041720 - «طرح رشد» فرصتی برای آموزش و توانمند سازی فعالان فرهنگی گیلان

به گزارش خبر فوری رشت ، دکتر مظفر نامدار، مدیر عامل موسسه فرهنگی و پژوهشی برهان عقل و اشراق استان گیلان امروز(۳ آبان) در نشست خبری با اصحاب رسانه از برگزاری طرح آموزشی فعالان فرهنگی استان گیلان تحت عنوان«رشد» خبر داد و اظهار کرد: این طرح با همکاری جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی استان گیلان و با رویکرد تربیت و ارتقای دانشی، بینشی و مهارتی فعالان در عرصه های فرهنگی در استان گیلان برگزار می شود.

مجری طرح رشد با اشاره به اینکه این طرح در مرحله اول ویژه برادران مقطح تحصیلی لیسانس به بالاتر برگزار می شود، گفت: علاقمندان برای شرکت در دوره می توانند از امروز لغایت(۶ آبان) با مراجعه به سایت seraj8.ir نسبت به ثبت نام خود اقدام کنند.

نامدار با بیان اینکه در ثبت نام اولیه ۳۰۰ پرسشنامه در راستای نیازسنجی مشارکت فرهنگی، آموزش تشکیلاتی و نقاط قوت و ضعف فعالان فرهنگی جبهه انقلاب اسلامی استان و تاثیر آن بر پراکندگی نیروهای انقلابی و توان مقابله با جبهه معارض انقلاب تهیه شده است که ثبت نام کنندگان آنرا تکمیل خواهند کرد، افزود: پس از ثبت نام، ارزیابی اولیه برای میزان تحصیلات و شناخت توانایی های فعالیت های فرهنگی متقاضیان انجام می شود و بنابر اولویت ۳۰ تا ۴۰ نفر از آنان در مرحله اول برای حضور در کلاس ها انتخاب می شوند.

وی با تاکید بر ضرورت شناسایی میزان توانایی فرهنگی استان و استعدادهای موجود در آن، گفت: این فعالیت در ابتدا از طریق فضاهای مجازی آغاز شد تا انتخاب موضوع آموزش از بالا نباشد و ببینم که تمایل برای سرفصل‌های این طرح بر روی کدام موضوع، بیشتر است.

نامدار با تاکید بر اینکه این فراخوان زمینه را برای حضور کسانی که علاقه مند حضور در این عرصه هستند فراهم می کند تا از جای جای استان جهت شرکت در این دوره اقدام کنند، تصریح کرد: بنا داریم یک کلاس را همراه با کار مجازی و عینی به دو صورت آموزش متمرکز و آموزش غیر متمرکز انجام دهیم.

نامدار، از اعطای گواهی حضور برای شرکت کنندگان در پایان این دوره خبر داد و افزود: این افراد بی شک پایه های کار فرهنگی استان خواهند بود و ما نیز می توانیم در پروژه های تحقیقاتی خود بهره بگیریم.

وی با توجه به اینکه فضای استان گیلان محدود و بسته است و گاهی در کارهای تشکیلاتی و جمعی نقاط ضعف دارد، اظهار کرد: امیدواریم این جمع با پژوهش در این زمینه به این مسائل بپردازد.

نامدار از رسانه ها خواست برای ترویج و تشویق علاقه مندان برای حضور در این دوره اطلاع رسانی کنند و خاطر نشان کرد: ما می توانستیم این دوره را به صورت خاص برگزار کنیم اما برای ارتقاء توانمندی های فرهنگی استان نظرمان این بود که فرصت را باید به همه و به طور یکسان داده باشیم.

نامدار در ادامه شروع این فعالیت فرهنگی را همزمان با روز استکبار ستیزی، ۱۳ آبان اعلام کرد و افزود: کل این دوره ۷ تا ۸ روز می باشد.

وی اذعان کرد: این طرح به صورت ملی، در استان های دیگر نیز در حال برگزاری است و نظارت این طرح بر عهده جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی است.