طرح سلامت نوروزی با حضور ۲۳۰ بازرس در گیلان آغاز شد

طرح سلامت نوروزی با حضور ۲۳۰ بازرس در گیلان آغاز شد

رییس گروه سلامت محیط معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی گیلان از آغاز طرح سلامت نوروزی در این استان خبر داد.

به گزارش خبر فوری رشت محمد صادق اسلامی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، افزود: طرح سلامت نوروزی از ۱۵ اسفند همزمان با سراسر کشور در استان گیلان آغاز شد و به مدت یک ماه ادامه دارد.
وی اظهار داشت: طرح سلامت نوروزی به منظور حفظ سلامت شهروندان و مسافران نوروزی، کنترل و پیشگیری از بیماریهای قابل انتقال از جمله آب و غذا، افزایش و تشدید کنترل و نظارت های بهداشتی هدفمند با حضور بازرسان بهداشت محیط به اجرا درآمده است.
اسلامی خاطر نشان کرد: در اجرای این طرح ۲۳۰ نفر از بازرسان بهداشت محیط از هشت صبح تا ساعت ۲۰ شب با لباس فرم همراه با تجهیزات لازم با خودروهای ویژه بر اماکن تهیه ، توزیع و نگهداری مواد غذایی ، هتل ها و مسافرخانه ها مراجعه و اقدام به نظارت می کنند که در برخی موارد این بازرسی ها تا ساعت ۲۴ ادامه می یابد.
مانور طرح سلامت نوروزی نیز امروز پنجشنبه با حضور بازرسان بهداشت محیط همراه با خودروهای ویژه از سوی مراکز بهداشت سراسر استان گیلان برگزار شد.
سامانه ۱۹۰ آماده پاسخگویی به شکایات مردمی در حوزه مربوط به دانشگاه علوم پزشکی ، اماکن تهیه و توزیع مواد غذایی و بهداشت آب و غذا است.