طرح “نماز یاوران کوچک” در ۶۰ مهدکودک رشت اجرا می‌شود مسئول آموزش ستاد اقامه نماز گیلان:

طرح “نماز یاوران کوچک” در ۶۰ مهدکودک رشت اجرا می‌شود

مسئول آموزش ستاد اقامه نماز گیلان با بیان اینکه طرح “نماز یاوران کوچک” در ۶۰ مهد کودک رشت اجرا می‌شود، گفت: در این راستا مربیان و مدیران مهدهای کودک آموزش لازم را دیدند تا کودکان را با نماز آشنا کنند.
139508011316497219000084 - طرح"نماز یاوران کوچک" در ۶۰ مهدکودک رشت اجرا می‌شود

به گزارش خبر فوری رشت, سیدصادق حجازی ظهر امروز در همایش دبیران شورای اقامه نماز که در سالن ولایت اداره کل تبلیغات اسلامی گیلان برگزار شد، اظهار داشت: معاونت فرهنگی و آموزش ستاد اقامه نماز گیلان فعال است و به توسعه و ترویج فرهنگ نماز می‌پردازد.

وی با بیان اینکه اردیبهشت ماه مراسم معنوی اعتکاف را با مشارکت دستگاه‌های مربوطه نظیر اداره‌کل تبلیغات اسلامی و اداره‌کل اوقاف و امور خیریه برگزار کردیم از برگزاری ۱۴۶ نشست و حلقه معرفتی در ایام اعتکاف خبر داد و گفت: در همه شهرستان‌ها تبلیغ فرهنگ نماز انجام شد.

مسئول آموزش ستاد اقامه نماز استان گیلان با بیان اینکه طرح”منهاج” چند سالی است که به منظور گسترش نماز اول وقت در بازار انجام می‌شود، افزود: این طرح با همکاری سازمان صنعت, معدن و وتجارت, اتاق اصناف و ائمه جماعت بازار انجام می‌شود.

حجازی هدف از اجرای طرح “منهاج” را رونق بخشی نماز اول وقت در بازار عنوان کرد و گفت: در این راستا مبلغان را به بازار می‌فرستیم تا نماز اول وقت را تبلیغ کنند.

مسئول آموزش ستاد اقامه نماز استان گیلان از اجرای طرح “منهاج” در شهرستان‌های تالش, صومعه سرا, فومن, آستانه اشرفیه, رودسر, سیاهکل, لاهیجان, رودبار, رشت و بندرانزلی خبر داد و افزود: از بازاریانی که در راستای طرح “منهاج” همکاری داشتند تجلیل شد.

حجازی از برگزاری طرح سلامت معنوی در مراکز درمانی و بیمارستان‌ها در استان گیلان خبر داد و گفت: این طرح با هدف توجه بخشی به احکام نماز بیماران اجرا شد و سال گذشته این طرح در بیمارستان رازی و پورسینای رشت نیز برگزار شد.

وی خاطرنشان کرد: با برگزاری طرح سلامت معنوی سعی کردیم هنگامی که بیمار در بیمارستان ورود می‌کند مهر, خاک تیمم, امکانات نماز موجود بوده و جهت قبله در اتاق بیمار معلوم باشد.

مسئول آموزش ستاد اقامه نماز استان گیلان از برگزاری طرح سلامت معنوی در ۴ بیمارستان الزهرا رشت, بیمارستان نورانی تالش, بیمارستان امام حسن مجتبی(ع) فومن و بیمارستان امام خمینی(ره) صومعه سرا خبر داد و گفت: ۲۹۳ نفر در قالب طرح سلامت معنوی آموزش دیدند.

حجازی برگزاری طرح نیک و طرح نماز یاوران کوچک را یکی دیگر از اقدامات ستاد اقامه نماز گیلان عنوان کرد و افزود: در این راستا مربیان و مدیران مهدهای کودک آموزش لازم را دیدند تا کودکان را با نماز آشنا کنند.

وی از برگزاری طرح “نماز یاوران کوچک” در ۶۰ مهدکودک رشت خبر داد و گفت: دوره‌ای آموزشی برای مدرسان نماز برگزار کردیم.

مسئول آموزش ستاد اقامه نماز گیلان از برگزاری مسابقه سراسری کتابخوانی نماز خبر داد و افزود: در این راستا ۴ هزار عنوان کتاب در استان توزیع کردیم و تقاضای کتاب جدید نیز دادیم.

حجازی خاطرنشان کرد: اجلاس استانی سراسری نماز آذرماه برگزار می‌شود و تیزر مربوطه نیز از صدا و سیما پخش می‌شود.