طنین صدای هیجان نسل ها در شهر شادی های خاموش شور و نشاط در سومین جشنواره بازی رشت ؛

طنین صدای هیجان نسل ها در شهر شادی های خاموش

به گزارش رشت۲۰ و به نقل از گیل خبر، نویسنده: پریسا عموئی/ شور و شوق کودکانه در چهره معصوم آنها هویدا بود و شادی و نشاط در چشمانشان موج می زد . با نشانه گیری و رسیدن توپها به هدف چند سانتی از زمین ارتفاع می گرفتند و «هورا تونستم» آنها دل را گرم می کرد . در شهری که نزدیک ترین پارک شادی به مرکز شهر چراغ هایش خاموش است و فقط حسرت استفاده از دستگاه های بازی از پشت میله ها برای کودکان به ارث مانده ، جشنواره بازی توانسته با کمترین امکانات برای سومین سال متوالی در محل دائمی جشنواره ها برای سه روز شادمانی را به روح کودکان شهر رشت هدیه دهد. گفتنی است این جشنواره از عصر چهارشنبه ۷ شهریور آغاز به کار کرده و درب جشنواره عصرها از ساعت ۱۹ تا ۹ شهریور به روی علاقه مندان باز است و  به نفع کودکان سرطانی گیلان برگزار می شود.

🔹یک رنگی نسل ها در جشنواره بازی رشت

برای جشنواره بازی رشت نسل قدیم و جدید تفاوتی ندارد ، مهم نیست که عدد درج شده در شناسنامه شما چه می گوید ؟ آنچه اهمیت دارد کودک درون ، پویایی و زنده بودن روح شماست . از این رو جشنواره بازی رشت اختصاصی به کودکان ندارد و حتی بزرگسالان و والدین می توانند در بازی ها شرکت کنند و تجدید خاطره ای با بازی های نوستالژیک زمان خود داشته باشند.

🔹اهداف جشنواره

یکی از مهمترین اهداف جشنواره بازی رشت دوری از بازی های دیجیتالی و ایجاد تحرک و پویایی در نسل جدید است . شاید شما هم متوجه شده باشید این روزها تقریبا جدایی کودکان از ابزارهایی چون موبایل و تبلت و کامپیوتر غیر ممکن شده است و اگر این موضوع کنترل نشود در آینده به سلامت کودکان آسیب وارد خواهد شد. در سومین جشنواره بازی های رشت علاوه بر اجرای بازی هایی مثل طناب کشی ، وسطی ، فوتبال دستی ، بولینگ ، لی لی ، پرتاب توپ در سبد شاهد حضور غرفه های آموزشی چون کاردستی ، آموزش ریاضی ، آموزش بازیافت وسایل دور ریختنی ، کاردستی و غیره هستیم .

🔹 غرفه های متنوع بازی و آموزشی

اگر از اخبار ایران مطلع باشید در دو سال اخیر ، خبرهایی درباره کودکان دل هر انسانی را به درد آورده و هم وطنان پیگیر اخبار اتفاق های تلخی نظیر کودک آزاری جسمی ، روحی و کودک ربایی بوده اند. در این میان غرفه گروه روانشناسی توجه هر والدینی را به خود جلب میکند . فاطمه قلی زاده هدف از برپایی این غرفه را ارتقا آگاهی و اطلاع رسانی به کودکان برای شناخت قسمت های مهم بدن و آموزش به والدین برای چگونگی برقراری ارتباط با کودکان و صحبت درباره اندام های امن و نا امن بدن معرفی کرد . قلی زاده ادامه داد در این غرفه بروشورهایی برای والدین و مجله رنگ آمیزی با عنوان 《بدن من مال منه》 برای کودکان تدارک دیده ایم تا با رنگ آمیزی این موضوع را بهتر درک کنند . وی ادامه داد روانشناسان در طول جشنواره زیر نظر دکتر آذر کیامرثی ، دکتر عباس ابولقاسمی و دکتر موسی کافی پاسخگوی سوالات والدین خواهند بود.

بسیاری از والدین انتظار دارند کودکشان را در مسیر دکتر و مهندس شدن هدایت کنند . اما روانشناسان باور دیگری دارند ، آنها معتقدند که کودک باید استعداد و علاقه خود را کشف کند و پس از این مرحله حمایت والدین و مربیان آموزشی در ادامه مسیر زندگی او موثر خواهد بود . در این میان غرفه پل استار دراولین روز جشنواره بازی با استقبال خوبی مواجه شد . جعفر پور سرپرست غرفه در گفت و گویی با موسسه بین المللی پل استار را به عنوان مرکز شتابدهی استعداد ، آموزش برنامه نویسی و ایجاد فضایی برای رشد شاخص های موفقیت کودکان مثل افزایش اعتماد به نفس ، مهارت های ارتباطی و ارتقا هوش هیجانی معرفی کرد. او ادامه داد آموزش اگر به همراه بازی و اکتشاف برای کودکان باشد لذت بخش تر است و در این موسسه کودکان از تجهیزات آموزشی برخوردار می شوند که در ایران فقط در پل استار موجود است . همچنین در پایان دوره های آموزشی به کودکان مدارک معتبر بین المللی اعطا خواهد شد . این غرفه در طول جشنواره بن های تخفیف برای کودکان در نظر گرفته است .