طی مراسمی؛ افتتاح بوستان آب آسیاب در شهرداری منطقه ۳ رشت

طی مراسمی؛ افتتاح بوستان آب آسیاب در شهرداری منطقه ۳ رشت

آیین افتتاح بوستان آب آسیاب پیش از ظهر امروز با حضور سید محمد علی ثابت قدم شهردار رشت، رضا رسولی، حسین کارگرنیا، سیدرضا موسوی روزان و فاطمه شیرزاد اعضای شورای شهر رشت، مرتضی شریفی شهردار منطقه ۳ رشت، محجوب مدیرعامل سازمان سیما منظر و فضای سبز شهری در این بوستان برگزار شد.

photo_2017-03-18_19-03-24-768x511

 به گزارش خبر فوری رشت و به نقل از گیل خبر در ابتدای این مراسم مرتضی شریفی در سخنانی گفت: پارک محله ای آب آسیاب در راستای سیاست های مدیریت شهری مبنی بر توجه هرچه بیشتر به مناطق کم برخوردار و حاشیه ای شهر رشت،در مساحت ۱۵ هزار مترمربع و با طول ۱۳۰۰ متر احداث شده است.

شریفی همچنین در ادامه به ارائه اطلاعاتی در خصوص ویژگی های این پارک پرداخت و ابراز داشت: در این پارک از گیله وتیور اسفاده شده است که ظرفیت بسیار خوبی در جذب روان آب ها و کاهش آلودگی محیط زیست دارد.

دکتر سید محمد علی ثابت قدم شهردار کلانشهر رشت در این مراسم در سخنانی ابراز داشت: خوشحالیم در چنین روزهایی که هم ولادت حضرت فاطمه زهرا (س) و در آستانه عید نوروز هستیم این پارک را به شما مردم محله آب آسیاب و شهرک امام حسین هدیه می کنیم.

وی افزود: این پارک در راستای سیاست های عدالت اجتماعی و نگاه فرامحله ای شهرداری اجرایی شده است تا در فرآیند برندسازی شهر رشت بتوانیم مکان هایی را ایجاد کنیم تا محلی برای آشنایی هرچه بیشتر با روند از مزرعه تا سفره باشد.

ثابت قدم همچنین تصریح کرد: امیدواریم در سال آینده با افتتاح بوستان ها و پارک های محله ای دیگری که در برنامه ریزی ها دیده شده است بتوانیم مجموعه پارک های سطح شهر را از ۴۱ پارک و بوستان در پایان سال ۱۳۹۴ به ۸۴ پارک و بوستان در پایان سال ۱۳۹۶ افزایش دهیم.

در بخش دیگری از این مراسم رضا رسولی عضو شورای شهر در سخنانی گفت: خوشحالم که در یک بهار زودرس در خدمت شما شهروندان عزیز شهرک امام حسین(ع) هستم و همگی در کنار یکدیگر شاهد شکوفایی شهر رشت هستیم، شهری که سال ها در رکود و بی تحرکی دست و پا می زد.
رسولی درادامه ابراز داشت: اینجا محله ای ناسالم و بدون استفاده بود که با همت و پیگیری و ممارست مردم این منطقه تبدیل به چنین فضای زیبایی شده است، مهمترین نکته ای که باید توجه شود وحدت و انسجام محله ای است که شما شهروندان شهرک امام حسین (ع) دارای آن هستید و امید است که با ادامه همین روند از سوی شما و همت مجموعه همکاران ما در شورای شهر خدمات بهتری به شما شهروندان عزیز ارائه شود.
وی در پایان با تبریک سالروز میلاد حضرت فاطمه زهرا(س) بیان داشت: روز زن و روز مادر را به تمامی بانوان شهر رشت تبریک می گویم.

فاطمه شیرزاد عضو شورای شهر رشت در این مراسم در سخنانی گفت: یکی از سیاست های شورای شهر توجه به مناطق کم برخوردار بود که با برنامه های اجرایی دکتر ثابت قدم تحقق پیدا کرد و خوشحالیم که در چنین روزهایی از سال این پارک افتتاح می شود.
وی ادامه داد: از شهردار پیشین منطقه ۳ خانم رستگار و شهردار فعلی آقای شریفی تشکر می کنم.

شیرزاد در پایان سخنان خود گفت: تعداد ۱۵ بوستان در سال ۹۵ در شهر رشت افتتاح شد که فکر می کنم این آمار در کشور کم نظیر باشد.