لطفا کمی منتظر بمانید ...

جمعه ۰۶ خرداد ۱۴۰۱ | 23:00

×
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content

سر تیتر خبرها

صفحه اصلی › › ظریف: ایرانی‌ها بودند که یهودیان را نجات دادند

فروردین ۳, ۱۳۹۸ | ۱۲:۵۹ ب.ظ

42625

20

بدون دیدگاه

ظریف: ایرانی‌ها بودند که یهودیان را نجات دادند

به گزارش رشت۲۰-«محمد جواد ظریف» وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران بامداد شنبه در واکنش به توئیت «مایک پامپئو» همتای آمریکایی خود، تاکید کرد پادشاهان امپراطوری پارس بود که قوم یهود را نجات داد.

جواد ظریف - ظریف: ایرانی‌ها بودند که یهودیان را نجات دادند

محمد جواد ظریف

پامپئو روز جمعه طی گفت‌وگو با شبکه خبری «سی. بی. اس» در قدس اشغالی مدعی شده بود: «این احتمال وجود دارد که ترامپ در این برهه از سوی خداوند همچون ملکه “اِستِر” (عامل نسل‌کشی ایرانیان در واقعه پوریم) برای کمک به نجات  یهودیان از تهدید ایران به زمین فرستاده شده باشد.»

ظریف اما در صفحه شخصی توئیتر خود با بیان اینکه حتی کتاب آسمانی «تورات» را برای مقاصد ایران‌هراسی تحریف کرده‌اند، نوشت: «چیزی که (تورات) در حقیقت می‌گوید، این است که یک شاه پارسی، یهودیان را از اسارت در بابل نجات داد».

وی همچنین افزود: «دیگر شاه پارسی، یهودیان را از نسل‌کشی نجات داد. از منطقه نِقب برای توطئه‌گران قاتل درود فرستادند نه پارس. شاه پارس، تنها فرد خارجی است که عنوان مسیح به او اتلاق شده است».

این در حالی است که «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا روز پنجشنبه در توییتی جنجالی درباره حاکمیت بلندی‌های جولان نوشت: «بعد از ۵۲ سال، وقت آن است که آمریکا به طور کامل حق حاکمیت اسرائیل بر بلندی‌های جولان که حائز اهمیت راهبردی و امنیتی برای اسرائیل و ثبات منطقه‌ای است را  به رسمیت بشناسد.»

13980103000096 Test NewPhotoFree - ظریف: ایرانی‌ها بودند که یهودیان را نجات دادند

http://www.rasht20.ir?/p=42625