عاملان سرقت از ۲۶ منزل مسکونی در رشت دستگیر شدند

عاملان سرقت از ۲۶ منزل مسکونی در رشت دستگیر شدند

 رئیس پلیس آگاهی استان گیلان از شناسایی و دستگیری سارقان حرفه‌ای، سابقه دار و در حرکت کوهدشتی و کشف ۲۶ فقره سرقت منازل در رشت خبر داد.

 

635622961766387080

به گزارش خبر فوری رشت و به نقل از ایسنا سرهنگ فرهاد فلاح کریمی، رئیس پلیس آگاهی استان گیلان در گفت‌وگو با ایسنا منطقه گیلان، از دستگیری سارقان منازل در رشت خبرداد و گفت: در پی وقوع چندین فقره سرقت حرفه‌ای منازل در مناطق مرفه نشین شهرستان رشت در ماه‌های پایانی سال ۹۵، دستگیری سارقان در دستورکار کارآگاهان مبارزه با سرقت پلیس آگاهی استان قرار گرفت.

او با بیان اینکه کارآگاهان با بررسی آثار و علائم به جا مانده از صحنه‌های سرقت به سریالی بودن این سرقت‌ها پی بردند، گفت: با بررسی آثار و علائم به جا مانده از صحنه‌های سرقت تصاویری از سارقان بدست آمد.

این مقام انتظامی با بیان اینکه با تطبیق تصاویر بدست آمده از سارقان و تطبیق با بانک اطلاعاتی پلیس، غیربومی بودن متهمان برای کارآگاهان محرز شد، گفت: کارآگاهان آگاهی با اخذ نیابت قضایی مذکور به شهرستان کوهدشت لرستان عزیمت کرده و دو سارق را در حین فرار با خودرو، پس از تعقیب و گریز و تیراندازی دستگیر کردند.

او با بیان اینکه سارقان دستگیر شده ۲۴ و ۳۰ ساله هستند، گفت: پس از انتقال متهمان به پلیس آگاهی کوهدشت و بازرسی از خودروی آنان، مقادیری از اموال مسروقه شامل طلا، وجه نقد، ساعت مچی طلا و …متعلق به مالباختگان استان گیلان کشف و ضبط شد.

سرهنگ فلاح کریمی با اعلام اینکه با اعترافات متهمان مالخر اموال مسروقه نیز در استان دستگیر شد، گفت: سارقان در تحقیقات پلیس به ۲۶ فقره سرقت منازل مسکونی در مناطق مرفه نشین شهرستان رشت اعتراف کردند.

این مقام انتظامی با اعلام اینکه سارقان دستگیرشده که از مجرمان حرفه‌ای، سابقه دار و دائما در حرکت می‌باشند، گفت: متهمان مناطق مرفه نشین را مورد شناسایی قرار داده و در روزهای پایانی هفته و ایام تعطیلات در ساعات ۱۹:۰۰ الی ۲۲:۰۰ اقدام به سرقت اشیاء قیمتی کم حجم از منازل شهروندان به شیوه‌های مختلف کرده و سپس استان را ترک می‌کردند.

رئیس پلیس آگاهی استان گیلان با بیان اینکه متهمان با تشکیل پرونده جهت سیر مراحل قانونی به مقام قضایی معرفی شدند، از مردم خواست، از نگهداری اشیاء قیمتی در منزل خودداری کرده و منازل مسکونی خود را به انواع تجهیزات ضد سرقت مجهز کنند.