عرضه ۳ محصول جدید سایپا در طرح پیش‌فروش/ پیش‌پرداخت ۸۰میلیون‌تومانی برای شاهین

عرضه ۳ محصول جدید سایپا در طرح پیش‌فروش/ پیش‌پرداخت ۸۰میلیون‌تومانی برای شاهین

به گزارش رشت۲۰  به نقل از تسنیم، مجید باقری در حاشیه مراسم قرعه‌کشی طرح فروش فوق‌العاده گروه خودروسازی سایپا در جمع خبرنگاران اعلام کرد: پس از انجام قرعه‌کشی امروز طرح پیش‌فروش با موعد تحویل یک‌ساله آغاز می‌شود.

وی با بیان این که در این طرح یک میلیون و ۱۰۰ هزار نفر نسبت به ثبت‌نام خودرو اقدام کرده بودند، تصریح کرد: از این میزان کمتر از ۸ درصد با تکیه بر بانک اطلاعاتی ریزش داشتند که نشان از فرایند مناسب خوداظهاری از سوی مردم است.

 

باقری ادامه داد: قرعه‌کشی امروز از میان یک میلیون نفر برای ۱۰ هزار خودرو خواهد بود که بر این اساس در سایپا از هر ۱۰۰ نفر یک نفر موفق به دریافت خودرو خواهد شد.

 

قائم‌مقام مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا در امور فروش در پاسخ به شائبه‌های مطرح‌شده مبنی بر دلایل عدم ارایه خودروها از سوی خودروسازان نیز اظهار کرد: از بهمن ماه سال گذشته و همزمان با التهاب بازار ۱۲۰ هزار خودرو به مردم تحویل شده، از ابتدای امسال نیز شاهد رشد ۵۵درصدی تحویل خودرو بوده‌ایم که نشان از تلاش خودروسازان برای عرضه مستمر خودرو در بازار است.

 

وی با اشاره به غیرتجاری شدن تعدادی از خودروها به‌دلیل نقص قطعه اضافه کرد: به‌دلیل اثبات استمرار در عرضه از سوی سایپا و پس از پیامک به برنده‌ها، سایت فروش در ساعت دو امروز باز خواهد شد که ۹ محصول در این طرح عرضه خواهند شد، به‌طور خاص سه محصول جدید داریم و شاهین برای نخستین بار در این مرحله عرضه خواهد شد.

 

باقری ادامه داد: سه روز سایت باز خواهد بود که ۴۰ هزار خودرو با تحویل یک‌ساله به فروش خواهد رسید. تاریخ تحویل این خودروها ۴ ماه تا یک سال است اما شاهین در زمستان تحویل خواهد شد.

وی با بیان این که در طرح پیش‌فروش، قیمت خودروها به‌صورت علی‌الحساب دریافت می‌شود، تصریح کرد: قیمت این خودروها بِروز خواهد بود و همه شروطی که برای فروش فوق‌العاده پیش‌بینی شده در طرح پیش‌فروش نیز اعمال می‌شود اما فعلاً برای خودروی شاهین متقاضیان باید علی‌الحساب ۸۰ میلیون تومان پرداخت کنند.

 

قائم‌مقام مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا در امور فروش در خصوص تحویل سه‌ماهه خودروهای دارای تعهدات معوق نیز گفت: چالش اصلی ما این خودروها بود که براین‌اساس برنامه‌ریزی شد تا سه ماه نسبت به انجام تعهدات معوق اقدام کنیم و پس از آن نسبت به انجام تعهدات جدید اقدام‌ می‌کنیم و این خودروها نیز در طرح فروش کمتر پیش‌بینی شده است.