عزل مسعود رهنما از کمیته فنی فدراسیون جهانی کاراته؟!

عزل مسعود رهنما از کمیته فنی فدراسیون جهانی کاراته؟!

به گزارش رشت۲۰-در سال ۲۰۱۷ میلادی مسعود رهنما یکی از مربیان ملی کاراته کشورمان که تصدی مدیریت اداره کل ورزش و جوانان استان گیلان را عهده دار بود با حمایت یکی از داوران مطرح ایران که در سطح جهانی دارای اعتبار ویژه ای می باشد و با پیشنهاد رئیس کمیته فنی فدراسیون جهانی کاراته و تایید رئیس فدراسیون جهانی کاراته به عضویت این کمیته نائل شد.

رهنما - عزل مسعود رهنما از کمیته فنی فدراسیون جهانی کاراته؟!

خبرراست در گزارشی نوشت: شاید این انتصاب در آن زمان برای مربیان با تجربه و اساتید صاحب نام کاراته کمی ابهام برانگیز بود ولی حضور رهنما به عنوان عضو این کمیته می توانست پشتوانه محکمی در عرصه های تصمیم گیری فنی در رده های بالای فدراسیون جهانی کاراته را فراهم می آورد. با توجه، به اولین حضور کاراته در رویداد مهم و تاریخی المپیک توکیو در سال ۲۰۲۰ این انتصاب بسیار مهم و اساسی برای کاراته ایران بود.

 

یکی از وظایف مهم و اساسی این کمیته نظارت به کار مربیان و اعطای درجات مربی گری جهانی و مسائل فنی مربی گری، و برگزاری دوره های مربی گری در رده جهانی می باشد.

 

اعضای اصلی این کمیته شامل سه نفر: رئیس (کان کاسیس) از کشور استرالیا، منشی (بیلمن) از کشور انگلستان و مشاور (کاگاوا) از کشور ژاپن و باقی از اعضای این کمیته جهانی هستند.

photo 2019 02 24 14 01 42 1024x974 - عزل مسعود رهنما از کمیته فنی فدراسیون جهانی کاراته؟!

عزل مسعود رهنما از عضویت این کمیته در هنگامه ورود کاراته به مسابقات المپیک و از دست دادن یک کرسی در فدراسیون جهانی کاراته شاید زنگ خطری برای کاراته کشور باشد.

 

این خبر در سایت فدراسیون جهانی کاراته بعد از مسابقات لیگ جهانی کاراته  (ONE)در کشور دبی انتشار پیدا کرد.