عضو شورای اسلامی شهر رشت: شهردار رشت باید برکنار شود / وضعیت مالی شهرداری بحرانی است / شعب بانک شهر باید جمع آوری شود

عضو شورای اسلامی شهر رشت: شهردار رشت باید برکنار شود / وضعیت مالی شهرداری بحرانی است / شعب بانک شهر باید جمع آوری شود

عضو شورای اسلامی شهر رشت گفت: شهردار رشت به دلیل عملکرد ضعیف و وضعیت بحرانی این نهاد باید استیضاح و برکنار شود.

شوقی 300x201 - عضو شورای اسلامی شهر رشت: شهردار رشت باید برکنار شود / وضعیت مالی شهرداری بحرانی است / شعب بانک شهر باید جمع آوری شود

به گزارش خبر فوری رشت و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی لنگرخبر، فرهاد شوقی با اشاره به اینکه موافق استیضاح شهردار هستم، اظهار کرد: وضعیت مالی شهرداری رشت بحرانی بوده و کارگران شهرداری چند ماهی است که حقوق و مطالبات خود را دریافت نکرده‌اند.

وی با اشاره به اینکه در شرایط اقتصادی جامعه تأخیر در پرداخت حقوق فشار زیادی به قشر کارگر تحمیل می‌کند تصریح کرد: کارگری که جمع دریافتی ماهیانه‌اش کمتر از یک میلیون تومان است قادر نیست بدون دریافت چند ماه حقوق معیشت خود را تامین‌ کند.

عضو شورای اسلامی شهر رشت ادامه داد: تأخیر در پرداخت حق بیمه پرسنل شهرداری رشت به تامین اجتماعی یکی دیگر از دلایل عملکرد ضعیف شهردار رشت است.

وی با بیان اینکه پرسنل شهرداری به دلیل عدم پرداخت حق بیمه توسط شهرداری در مواقع مراجعه به مراکز درمانی با مشکل مواجه می‌شوند،بیان کرد: مدت‌هاست که جمع‌آوری شهر نت‌های بانک شهر که بدون مصوبه شورا در سطح شهر احداث شده، به شهردار گوشزد شده است.

شوقی گفت: شهردار رشت تاکنون بارها در صحن شورا حاضر شده و بابت جمع‌آوری شهرنت‌های بانک شهر قول مساعد داده که تاکنون این مهم عملی نشده و شهرنت‌های بانک شهر بدون مجوز و مصوبه شورا در سطح رشت مشغول به فعالیت هستند.

وی کیفیت نامرغوب آسفالت رشت را از دیگر موارد تذکرات متعدد شورا به شهرداری عنوان کرد و یادآور شد: در این زمینه نیز تاکنون اقدام موثری مشاهده نشده است.

عضو شورای اسلامی شهر رشت با بیان اینکه آسفالت رشت با لگد کنده می‌شود تصریح کرد: کیفیت آسفالت رشت به حدی نامطلوب بوده که خیابان‌هایی که عمر آسفالت آنها کمتر از ۶ ماه می‌گذرد دوباره نیازمند آسفالت‌ریزی هستند و با دلایل ارائه شده تأکید دارم شهردار رشت باید استیضاح و برکنار و وضعیت شهر ساماندهی شود.