عضو شورای شهر رشت: امسال باید سال خدمت گذاری بیشتر برای مسئولان باشد

عضو شورای شهر رشت: امسال باید سال خدمت گذاری بیشتر برای مسئولان باشد

عضو شورای شهر رشت با اشاره به نامگذاری سال ۹۶ بعنوان “اقتصاد مقاومتی تولید و اشتغال”، تصریح کرد: امسال باید سال خدمتگذاری بیشتر برای مسئولان باشد و خدمت صادقانه و بی منت در دستور کار داشته باشیم

امسال باید سال خدمت گذاری بیشتر برای مسئولان باشد

به گزارش خبر فوری رشت و به نقل از خبرگزاری بین المللیکاسپین  فاطمه شیرزاد در گفتگو با خبرگزاری بین المللیکاسپین از رشت، در مورد وضعیت رشت در ایام نوروز، اظهار کرد: ستاد استقبال از بهار در شورای اسلامی رشت و شهرداری با ایجاد تمهیدات نوروزی برگزار شد و شهر حال و هوای نوروزی به خود گرفته است.

وی با  بیان اینکه یک کمپ اسکان برای اسکان مسافران نوروزی در پارک ملت ایجاد شده است، گفت: باید فضاهایی را در پارک هاجهت خدمات رسانی به مسافران نوروزی ایجاد کنیم.

عضو شورای اسلامی شهر رشت با تأکید براینکه یک کمپ در حاشیه دریاچه عینک داریم ، افزود: این کمپ ساختاری آماده جهت اسکان دارد و در حد هتل سه ستاره است و مسافران می تواند این محل را برای اسکان انتخاب کنند.

عضو شورای شهر رشت با اشاره به این نکته که کاشت گل های بهاری در میادین انجام شده است ،تصریح کرد: ۲۵پارک محلی در سال ۹۵در رشت افتتاح شد، از جمله پارک آب و آسیاب در ورودی جاده تهران – میدان گیل رشت ایجاد شده است که در حاشیه رودخانه احداث شد.

شیرزاد با بیان اینکه خانه میرزا هم آماده بازدیدهای مسافران نوروزی است ، اضافه کرد: ساختمان های تاریخی در هسته مرکزی رشت مانند ساختمان تاریخی شهرداری و هتل ایران و ساختمان پست و فرهنگ و هنر و بازار رشت محل هایی مناسب برای بازدید مسافران نوروزی است که با فرهنگ و تاریخ ما اجین شده است.

وی با تأکید براینکه رشت بعنوان شهر خوراک شناسی در یونسکو در سال ۹۵ثبت شد، گفت: مسافران می توانند از غذاهای متنوع برگرفته از فرهنگ و هویت شهر رشت با سر زدن به رستورانها استفاده کنند، برند سازی رشت در حوزه غذا و بیان فرهنگ و هویت رشت می تواند در زمینه توسعه اقتصادی و فرهنگی شهر موثر باشد.

شیرزاد با اشاره به نامگذاری سال ۹۶ بعنوان “اقتصاد مقاومتی تولید و اشتغال “، تصریح کرد: امسال باید سال خدمتگذاری بیشتر برای مسئولان باشد و خدمت صادقانه و بی منت در دستور کار داشته باشیم.

شیرزاد ابراز امیدواری کرد  به برکت این نامگذاری مناسب و هوشمندانه سال گره گشایی مشکلات و احیای کارخانجات رکود زده استان با تزریق بودجه ها و اعتبارات ویژه برای استان و رشت باشد و چرخه اقتصادی این کارخانجات به گردش در آید.

وی با تأکید براینکه مشکل اصلی جوانان ما بیکاری است، اضافه کرد: مسئولان با برنامه ریزی های خود هر چه سریع تر وضعیت جوانان را روشن کنند تا با امید به آینده با تشکیل کانون خانواده، دغدغه های آنها در حوزه ازدواج را برطرف کنیم و بستر اشتغال و ازدواجشان را فراهم کنیم.

عضو شورای شهر رشت در خاتمه اظهار کرد: به مناسبت سال نو برنامه های متنوع هنری و فرهنگی در راستای تکریم آداب و رسوم و سنت ایرانی و اسلامی در میدان شهدای ذهاب و محلات رشت انجام می شود.