عضو شورای شهر رشت: شورا ستاد تبلیغاتی یک عده شده است! عضو شورای شهر رشت: شورا ستاد تبلیغاتی یک عده شده است!

عضو شورای شهر رشت: شورا ستاد تبلیغاتی یک عده شده است!

صد و هشتاد و دومین جلسه شورای اسلامی رشت در عمارت مرکزی شورای شهر رشت برگزار گردید.

482c6f405f581967057478721b0cfa69_L

  به گزارش خبر فوری رشت و به نقل از خزر، صد و هشتاد و دومین جلسه شورای اسلامی شهر رشت بعد از تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید و پخش سرود ملی جمهوری اسلامی ایران در عمارت مرکزی شورای شهر رشت آغاز گردید.

۱۰:۴۲؛ مسعود کاظمی، رئیس شورای شهر رشت با بیان اینکه شهیدان پیام آوران انسان هستند، روز بزرگداشت شهدا را گرامی داشت. وی همچنین ۲۵ اسفند، روز بزرگداشت پروین اعتصامی را به اهالی فرهنگ، هنر و ادبیات تبریک و سالگرد وفات حضرت ام البنین را به مادران شهیدان و امت مسلمان تسلیت گفت.

۱۰:۴۵؛ فاطمه شیرزاد، اسماعیل حاجی پور، محمود باقری خطیبانی، رضا رسولی، محمدعلی رفیعی نوده، مجید رجبی ویسرودی، فرهاد شوقی، سیدرضا موسوی روزان، حجت جذب، مسعود کاظمی در صحن علنی شورا حضور دارند.

۱۰:۴۷؛ شیرزاد با بیان اینکه در هفته آخر سال هستیم گفت: لایحه ای در نظر دارم که کارت هدیه ای به پاکبانان و کارگران زحمتکش شهرداری بدهیم که از اعضای شورا انتظار دارم با این لایحه موافقت کنند.

۱۰:۵۱؛ رفیعی اظهار کرد: عده ای بدون مجوز از شورا با لودر به جان باغ محتشم افتاده اند، این پارک هویت شهر است. می گویند قرار است نمایشگاه صنایع دستی زده شود. خیلی نقاط دیگر در شهر وجود دارد که می توان این نمایشگاه را دایر کرد. قسمتی از پارک شهر که هویت شهر است را نابود می کنند که نمایشگاه زده شود. هر چه سریعتر این موضوع پیگیری شود.

۱۰:۵۸؛ کارمندان شهرداری در مورد بررسی لایحه واگذاری محوطه شهرداری وارد صحن شدند.

۱۱:۰۳؛ علیرضا اعلایی، مدیرعامل سازمان تره بار بیان کرد: همسایه های اطراف پارک سیرک عجایب به شهرداری آمدند که این فضا باعث شلوغی بیش از حد، سر و صدا و سلب آسایش می شود. ما مجدداً پیگیری کردیم. بعد از مدتی همسایه ها در دادگاه شکایت کردند. ما درنظر داریم این سیرک را به پارک محتشم ببریم ولی از آنجایی که پارک محتشم سرمایه گذار می خواهد مجدداً در نظر داریم که با سرمایه گذار این سیرک را به پارک شهر منتقل کنیم.

۱۱:۰۴؛ علوی با یک ساعت تاخیر وارد صحن شد.

۱۱:۱۷؛ راه اندازی شهربازی رشت و آوردن سیرک عجایب به پارک محتشم با ۶ رأی تایید شد.

۱۱:۲۰؛ دوفوریتی هزینه کرد از محل یک دوازدهم بودجه سازمان ها با پیشنهاد رییس شورا رأی آورد.

۱۱:۳۱؛ باقری اظهار کرد: این چه اوضاعی است؟! شورا ستاد تبلیغاتی یک عده شده است. کارت هدیه می دهند! این ها برای تبلیغات است. بهتر است من هم به معاون خدماتی سری بزنم شاید منم در انتخابات شرکت کردم. لااقل به منم کمکی شود. این همه پول را معاون خدماتی از کجا می آورد؟

۱۱:۳۲؛ علوی با بیان اینکه کارت هدیه از بودجه سازمان ها برداشته می شود گفت: اینها باید بر اساس مجوز شورا باشد.

۱۱:۳۳؛ باقری افزود: آقای علوی اگر رأی می خواهید من برایتان جمع می کنم. آقای رییس حقوق کارگران را پیگیری کنید.

۱۱:۳۷؛ واگذاری دو باب دکه خدماتی به دو جانباز جنگ هشت ساله دفاع مقدس با رأی اعضا تصویب شد.

۱۱:۵۵؛ مبلغ سه میلیون تومان برای فرزند قهرمان جهان توسط اعضای شورا تصویب شد.

۱۲:۰۸؛ رسولی با بیان اینکه شرایط آسفالت را می بینیم و در مرحله بعد اقدام می کنیم گفت: مسئله آسفالت بحث بودجه ای ندارد. سازمان بودجه، بودجه را تعیین کرده است.

۱۲:۱۳؛ حاجی پور اظهار کرد: آقای علوی این درست نیست که هر شهردار بیاید و هر کاری که میخواهد انجام دهد بپرسد. الان یه عده با شهردار وقت مشکل دارند و در روند شهر اختلال می اندازند. یه عده درست زمانی که کار شورا خدمت به مردم است، جلسه را ترک می کنند.

۱۲:۱۶؛ علوی بیان کرد: در پروژه آبهای سطحی خلاف مصوب شورای اسلامی شهر رشت کارها انجام می گیرد.

۱۲:۱۷؛ بارها جلسه رسمی به دلیل نبود و خروج اعضا در صحن از رسمیت افتاد. محمد رفیعی نوده، مجید رجبی و محمود باقری از جمله افرادی بودند که جلسه را ترک کردند و برخی از اعضا مجدداً با وساطت بقیه حاضرین به صحن بازگشتند.

۱۲:۱۹؛ در نهایت با ترک محمود باقری جلسه از رسمیت افتاد و ختم جلسه توسط رئیس شورا اعلام شد.

۱۲:۲۰؛ قرار بود برای سه شنبه جلسه فوق العاده بگذارند که با حداکثر افتادن تعداد اعضا و ختم جلسه تأیید نشد و جلسه بعدی شورا به سال آتی موکول شد.