عقب ماندن دیلمان و پیرکوه از مسیر توسعه/ آسیابر چگونه ماسوله دوم خواهد شد؟! دکتر طالع ماسوله در ستایش زیبایی‌های طبیعی و بکر منطقه دیلمان و روستای آسیابر گفت بود که این منطقه می‌تواند بدل به ماسوله‌ای دیگر شود.

عقب ماندن دیلمان و پیرکوه از مسیر توسعه/ آسیابر چگونه ماسوله دوم خواهد شد؟!

به گزارش رشت۲۰؛ چندی پیش بود که در مراسم نوروزبَل که در روستای آسیابر بخش دیلمان از توابع شهرستان سیاهکل برگزار شد، دکتر طالع ماسوله در ستایش زیبایی‌های طبیعی و بکر منطقه دیلمان و روستای آسیابر گفت بود که این منطقه می‌تواند بدل به ماسوله‌ای دیگر شود.

نکته قابل‌تأمل در این خصوص آن است که شهرستان سیاهکل سال‌ها از مسیر توسعه جا مانده است. موضوعی که به‌سادگی می‌توان از کیفیت وحشتناک آسفالت یکی از بی‌نظیرترین جاده‌های ایران دریافت. جاده‌ای که جدا از کیفیت راه‌سازی و آسفالت با مشکلات عدیده و جدی بخصوص در زمینه عدم وجود گارد ریل بخصوص در پیچ‌های خطرناک و حادثه‌ساز مواجه است.

 

بااین‌حال شهرستان سیاهکل و بخش‌های آن جدا از مشکلات فوق با معضلات جدی در مسائل زیرساختی مواجه هستند. مشکلاتی چون نبود کیفیت آنتن دهی خطوط تلفن همراه، عدم وجود اینترنت ثابت، عدم پوشش مناسب برای دستگاه‌های کارت‌خوان سایر مشکلات جزئی اما بزرگی است که سبب عقب ماندن این شهرستان از مسیر توسعه، بخصوص در امر گردشگر پذیری خواهد بود.

 

نکته غم‌انگیزتر اینکه این شهرستان علیرغم داشتن مواهب طبیعی بسیار همچون چشمه‌های فراوان آب، با مشکل جدی در زمینه آب‌لوله‌کشی مواجه است! معضلی عجیب که رفع آن چندان سخت نیست. زیرا گردشگری که به سفری چند ساعته از نقاط مختلف کشور و استان به این منطقه گردشگری بکر سفر میکند باید درگیر معضل قطعی آب نیز باشد.

 

حال باید دید دقیقاً فرمانداری سیاهکل و سایر مسئولین شهرستانی و استانی برای تبدیل این مناطق بکر گردشگری به یک قطب بزرگ گردشگری چه اقداماتی انجام خواهند داد؟