انعقاد دو قرارداد در یک روز با یک شرکت در یک موضوع! اتفاقی عجیب در سازمان سیما و منظر شهرداری رشت

انعقاد دو قرارداد در یک روز با یک شرکت در یک موضوع! اتفاقی عجیب در سازمان سیما و منظر شهرداری رشت

به گزارش رشت۲۰ و به نقل از رشت ویکی‌لیکس، بر اساس اسناد موجود در تاریخ ۲۸ اسفندماه و تنها یک روز مانده به پایان سال دو قرارداد با یک شرکت و با یک موضوع مشترک منعقدشده است.

این قراردادها در حالی در تاریخ ۲۸ اسفندماه منعقدشده است که هر دوی آن‌ها بر اساس تاریخ قیدشده در هر دو قرارداد ۲ روز جلوتر یعنی در تاریخ ۲۶ اسفندماه آغازشده که این موضوع وجاهت قانونی ندارد.

اما نکات دیگر این قرارداد از آنجایی قابل‌بررسی است که در قرارداد شماره ۲۵۶۷۶۱موضوع قرارداد “خرید ۶۰ عدد نیمکت جهت نصب در پارک‌های سطح شهر” است و در قرارداد شماره ۲۵۶۷۷۷ موضوع قرارداد “خرید چهل عدد نیمکت جهت نصب در پارک ۱۴۲ مسکن مهر” می‌باشد!

حال موضوع از آنجا جالب‌تر می‌شود که در هر دو پارک یک نوع نیمکت به‌کارگیری خواهد شد، زیرا بر اساس ارقام موجود در هر دو قرارداد، مبلغ هر نیمکت ۱٫۹۹۸٫۰۰۰ خواهد بود.

در چنین شرایطی این سؤال به وجود می‌آید که به چه دلیل هر دو قرارداد در یک‌زمان مورد استعلام قرار نگرفت تا این موضوع در دو قرارداد جداگانه خورد نشود؟! آن‌هم درست یک روز قبل از پایان سال و در شرایطی که خرید نیمکت برای شهری که در آستانه نوروز هیچ رنگ و بویی از بهار نداشت اولویت محسوب نمی‌شد.

گفتنی است مبلغ جمع دو قرارداد نیز کمتر از ۲۰۰ میلیون تومان یعنی ۱۹۹ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان بوده است که واگذاری آن به‌صورت ترک تشریفات مشکلی نداشت.