فاطمه شیرزاد: دولت توجه بیشتری به کشاورزان استان های شمالی داشته باشد

فاطمه شیرزاد: دولت توجه بیشتری به کشاورزان استان های شمالی داشته باشد

به گزارش رشت۲۰،فاطمه شیرزاد،سخنگوی شورای شهر رشت در آیین افتتاحیه سومین جشنواره جوکول در پیاده راه فرهنگی شهرداری رشت ضمن قدردانی از زحمات سازمان فرهنگی برای برگزاری این جشنواره اظهار داشت: نباید اجازه دهیم سنت ها و هویت فرهنگی و تاریخی شهر و استان ما کمرنگ شود.

وی با تاکید براینکه نباید فرهنگ اصیل گیلانی نادیده گرفته شود بیان داشت: همه ما وظیفه داریم برای احیا و زنده نگه داشتن فرهنگ بومی و محلی گام های بلندی برداریم.

 

شیرزاد با اشاره به مهمان نواز بودن گیلانی ها تصریح کرد: گیلان به مهمان نواز بودن و دارای غذاهای خوش طعم شهره است و این از دستاوردهای زنان زحمتکش گیلانی است.

 

عضو شورای شهر رشت برنج را حاصل زحمات مردان و زنان در مزارع دانست و یادآور شد: زنان نیز در کنار مردان در مزارع برنج زحمات زیادی می کشندو

 

وی با اشاره به اینکه واردات برنج خارجی موجب نگرانی کشاورزان شده است گفت: کمیسیون های تخصصی مجلس نیز تاکیدات زیادی به عدم واردات برنج خارجی دارند و امیدواریم دولت نیز توجه بیشتری به کشاورزان استان های شمالی داشته باشد.

 

شیرزاد با اشاره به اینکه برنج همواره در استان های شمالی کشور به عمل اورده می شود خاطرنشان کرد: به عمل آوردن برنج در خارج از استان های شمالی کار صحیحی نیست.

 

عضو شورای شهر رشت تاکید کرد: مسئولان از کشاورزان استان های شمالی حمایت بیشتری انجام دهند.