فدرال رزرو برای مقابله با بحران کرونا نرخ بهره را در آمریکا به نزدیک صفر رساند فدرال رزرو برای مقابله با بحران کرونا نرخ بهره را در آمریکا از 1.25 درصد به حدود صفر درصد کاهش داد.

فدرال رزرو برای مقابله با بحران کرونا نرخ بهره را در آمریکا به نزدیک صفر رساند

به گزارش رشت۲۰ ،بانک مرکزی آمریکا(فدرال رزرو) نرخ بهره بانکی در این کشور را به دلیل اتخاذ تدابیر فوق العاده برای مقابله با بحران شیوع ویروس کرونا از ۱٫۲۵ درصد به صفر تا ۲۵ صدم درصد کاهش داد.

براساس گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، فدرال رزرو همچنین برای تسهیل بازارهای مالی آمریکا ۲۰۰ میلیارد دلار اوراق قرضه و۵۰۰ میلیارد دلار دیگر نیز به شکلهای دیگر به بازار این کشور تزریق خواهد کرد.

 

این برای دومین بار است که فدرال رزرو در عرض یک ماه نرخ بهره را کاهش می‌دهد. روز ۱۴ اسفند بانک مرکزی آمریکا نرخ بهره بانکی را از ۱٫۷۵ به ۱٫۲۵ کاهش داده بود تا شرایط دریافت وامهای بانکی را برای سرمایه گذاران تسهیل کند.

 

این اقدامات در حالی اتخاذ می‌شود که بازارهای بورس آمریکا به دلیل تاثیرات منفی ناشی از شیوع کرونا طی دو هفته گذشته دچار نوسانات شدیدی شده است.

 

بورس وال استریت هفته گذشته بدترین هفته خود را از زمان رکود اقتصادی سال ۲۰۰۸ تجربه کرده بود. به دنبال ریزش شدید بازارهای آمریکا،دونالد ترامپ هفته پیش قول داد که تدابیری را برای حمایت از بازارهای مالی آمریکا اتخاذ خواهد کرد.

 

از زمان بحران بزرگ اقتصادی سال ۲۰۰۸ این برای دومین بار است که فدرال رزرو به صورت اضطراری و از پیش اعلام نشده نرخ بهره را کاهش می‌دهد.