فرصت های طلایی گیلان در حوزه های گردشگری، شیلات و پذیرش دانشجو برای اوکراین

فرصت های طلایی گیلان در حوزه های گردشگری، شیلات و پذیرش دانشجو برای اوکراین

استاندار گیلان گفت: این فرصت طلایی در گیلان برای کشور اوکراین بمنظور بهره مندی از حوزه های گردشگری، شیلات و پذیرش دانشجو وجود دارد.
77402686 85795308eabae 300x200 - فرصت های طلایی گیلان در حوزه های گردشگری، شیلات و پذیرش دانشجو برای اوکراین

به گزارش خبر فوری رشت و به نقل از خبرنگار ایرنا، محمدعلی نجفی روز چهارشنبه در نشست مشترک اقتصاد مقاومتی و شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی با حضور سفیر کشورمان در اوکراین بیان کرد: ایجاد انگیزه در زمینه گسترش روابط با اوکراین در دستور کار استانداریگیلان قرار دارد.
وی ادامه داد: در ایام بعد از فروپاشی شوروی سابق،استان گیلان بهره خوبی از ظرفیت کشورهای حاشیه دریای خزر برد و برای ارتباط با کشورهای مذکور از جمله آذربایجان و ارمنستان، کشورهای قفقاز و CIS پیش قدم شدیم.
استاندار گیلان با اشاره به اینکه فرصت ویژه کشور اوکراین مورد توجه گیلان است، اعلام کرد: نخستین نمایشگاه ایران به سرپرستی استان گیلان در سال ۷۴ در کی یف با حضور تجار ایرانی برگزار شد.
وی با بیان اینکه یکی از مباحث ویژه، بحث خواهرخواندگی اودسا با بندرانزلی است، خاطرنشان کرد: فرصت خوبی از نظر ارتباط فرهنگی با کشور اوکراین فراهم است چرا که اوکراینی ها علاقمندی خاصی به فرهنگ ایرانی دارند.
نجفی با اشاره به اینکه گیلان این فرصتطلایی را دارد که در حوزه های گردشگری و شیلات و پذیرش دانشجو از کشور اوکراین بهره مند شود، گفت: دانشگاه گیلان جزو ۸۸ دانشگاه برتر کشور است که در زمینه مکانیک و رشته های مشابه و کشاورزی حرف هایی برای گفتن دارد.
وی با بیان اینکه برگزاری کمیسیون مشترک بعد از ۱۱ سال با کشور اوکراین فرصت بسیار خوبی در جهت گسترش روابط و همکاری های مشترک محسوب می شود، گفت: ما آمادگی کامل برای حضور همه جانبه در اوکراین داریم.
وی با یاد آوری اینکه کمیسیون مشترک ایران و آذربایجان نیز به مدت ۱۰ سال برگزار نشد، اظهار کرد: در این ایام هیچ کمیسیون مشترکی بین دو کشور شکل نگرفت و با روی کار آمدن دولت تدبیر …