فرماندار رشت: از ظرفیت انجمن های علمی باید بهره گرفته شود

فرماندار رشت: از ظرفیت انجمن های علمی باید بهره گرفته شود

به گزارش خبر فوری رشت و به تقل ازخبرگزاری ایرنا، سیروس شفقی عصر پنجشنبه در دیدار رئیس و اعضای انجمن ژئوپلتیک گیلان، با اشاره به اینکه گیلان یکی از استان های مرزی کشور با جغرافیای گسترده در ابعاد فرهنگی، اقتصادی و سیاسی است، افزود: باید ببینیم کارکرد مرکز استان بعنوان یک استان مرزی چه بوده است.

82366822 71287269 300x150 - فرماندار رشت: از ظرفیت انجمن های علمی باید بهره گرفته شود


وی ادامه داد: شهر رشت بعنوان مرکز استان مرزی، بایستی نقشی به مراتب بیشتر در زمینه تحولات منطقه ای و کشوری ایفا کند و باید با بهره گیری از انجمن هایی مانند انجمن ژئوپلتیک گیلان، این نقش را پررنگ کنیم.
شفقی تاسیس رشته جغرافیای سیاسی در گیلان و تشکیل انجمن فعال ژئوپلتیک را بعنوان یک فرصت دانست و وجود استادان و دانش آموختگان این رشته را ارزشمند و مهم برشمرد.
وی با اشاره به اهمیت وجود این انجمن در مرکز استان، بر لزوم کار گروهی و استفاده از ظرفیت انجمن های علمی و اساتید تاکید کرد.
فرماندار رشت در بخش دیگری از سخنان خود به دوری از حواشی و جلسات غیر ضروری بعنوان مشی کاری خود اشاره و اضافه کرد: باید بتوانیم در حوزه های مختلف کارگروه هایی تشکیل دهیم و اگر افراد علمی در کنار افراد اجرایی باشند، امکان عملی کردن تئوری های سازنده و مفید فراهم می شود.
یوسف زین العابدین نائب ریس انجمن ژئوپلتیک ایران و رئیس انجمن ژیوپلتیک گیلان نیز در این دیدار، حضور شفقی بعنوان فرماندار رشت که از دانش آموختگان جغرافیاست را یک فرصت مناسب بر شمرد و از حمایت ها و آمادگی انجمن ژئوپلتیک استان از فرمانداری خبر داد.
انجمن ژئوپلتیک ایران شعبه گیلان متشکل از ۳۰۰ عضو از دانش آموختگان رشته جغرافیای سیاسی در مقاطع دکتری و کارشناسی ارشد است.
شهرستان رشت با شش بخش، ۲۹۳ روستا و ۱۸ دهستان، دارای ۹۳۰ هزار نفر جمعیت است که ۶۰ درصد آنها شهری و ۴۰ درصد روستایی هستند.