فرمانده انتظامی گیلان: گیلان مطهر طرحی برای ترویج فرهنگ اسلامی است

فرمانده انتظامی گیلان: گیلان مطهر طرحی برای ترویج فرهنگ اسلامی است

فرمانده نیروی انتظامی استان گیلان گفت: گیلان مطهر، طرح و مسئولیتی خطیر برای ترویج فرهنگ و اخلاق اسلامی در جامعه است.
82324126_92656174cdcfa

به گزارش خبر فوری رشت و به نقل از واحد اطلاع رسانی پلیس گیلان به ایرنا، سردار محمدرضا میرحیدری روز یکشنبه در افتتاحیه طرح جهادی فرهنگی گیلان مطهر با حضور جمعی از روحانیون و مسئولان فرهنگی و پلیس های افتخاری در سالن شهدای ناجا ستاد استان، با اشاره به هجمه تمام عیار دشمن در حوزه عفاف و حجاب تصریح کرد: هر غفلتی در این حوزه موجب تغییر باورهای دینی مردم می شود.
وی با تاکید بر تلاش مجاهدانه و مسئولانه روحانیون برای کمک به نیروی انتظامی در راستای اجرای گیلان مطهر خاطرنشان کرد: روحانیون بدون هیچ چشمداشتی در این طرح حضور پیدا کردند تا در مقابل ناهنجاری ها بایستند.
فرمانده انتظامی استان گیلان با بیان اینکه تلاش برای گسترش عفت در جامعه به معنای نفی آزادی نیست، بیان داشت: مردم گیلان برای احیای دین و ارزش های دینی انقلاب کردند و ما موظفیم پاسدار آرمان های انقلاب باشیم.
سردار میرحیدری با اشاره به اینکه اجرای طرح گیلان مطهر از نیمه دوم سال ٩٤٤ آغاز شده، گفت: حوزه علمیه امام علی (ع) رشت محوریت اصلی این طرح بود تا نفوذ کلام و عمق نگاه روحانیت، تاثیرش را روی قشر جوان نشان بدهد.
این مقام انتظامی با تاکید بر اینکه اجرای گیلان مطهر تا امروز منجر به ارتقاء سطح حیا و عفت در جامعه شده، خاطرنشان کرد: تایید و حمایت آیتالله قربانی امام جمعه رشت نقش برجسته ای در پیشرفت این طرح داشته است.
وی با اشاره به اینکه در برخورد با معضلات فرهنگی باید نسخه فرهنگی داشته باشیم، تصریح کرد: با همراهی روحانیون و پلیس های افتخاری، رویکرد پلیس در این طرح مبتنی بر فرهنگ خواهد بود.
سردار میرحیدری با تاکید بر اینکه ٩٠ درصد آسیب های اخلاقی در استان پیامد طبیعت زیبای گیلان هستند، افزود: با …