فرهنگ حفاظت از محیط زیست باید از آموزش و پرورش آغاز شود

فرهنگ حفاظت از محیط زیست باید از آموزش و پرورش آغاز شود

به گزارش خبر فوری رشت و به نقل از خبرنگار خبرگزاری شبستان از رشت، دکتر محمد علی نجفی، استاندار گیلان در نشست شورای آموزش و پرورش استان که عصر امروز( ۳۰۰ دی) در سالن شهید انصاری استانداری گیلان در رشت برگزار شد، اظهار کرد: گیلان در تمامی شاخص ها و به ویژه در شاخص های آموزشی از استان های برتر کشور است.

78386912 87111433eadcb 300x200 - فرهنگ حفاظت از محیط زیست باید از آموزش و پرورش آغاز شود


وی با اشاره به کسب رتبه برتر گیلان در میان شوراهای آموزش و پرورش کشور، گفت: در استان ما کارهای خوبی در آموزش و پروش آغاز شده است.
استاندار گیلان به معضل زباله و کمبود فضای سبز در محیط های شهری گیلان اشاره و اعلام کرد: نسبت به جمعیت گیلان بیشترین برخورداری از جنگل را داریم اما شهرهای ما سرسبز نیستند.
وی افزود: فضای سبز رشت با سه پارک الحاق شده در گذشته در ظاهر افزایش یافته اما رشت در قیاس با مراکز استان های دیگر سرسبز نیست.
نجفی، حل مشکل زباله و داشت دغدغه محیط زیست را در درجه اول مشروط به فرهنگ سازی دانست و گفت: فرهنگحفاظت از محیط زیست باید از آموزش و پرورش آغاز شود.
وی تاکید کرد: در دین و مذهب و فرهنگ ملی و بومی ما آلوده کردن محیط زیست پذیرفته نیست.
استاندار گیلان اذعان داشت: استانداری گیلان از تشکیل شورای همیاران محیط زیست و فعالیت های مرتبط با حفظ محیط زیست در آموزش و پروش حمایت می کند.
وی درباره طرح درختکاری امسال آموزش و پرورش گیلان افزود: مدارس در نهادینه کردن فرهنگ محترم شمردن درخت نقش اساسی دارند.
نجفی در ادامه با تقدیر از فعالیت های اداره نوسازی مدارس در گیلان گفت: در حوزه نوسازی مدارس کارهای خوبی انجام شده که حذف بخاری های نفتی از آن جمله است.
وی در بخشی از سخنان خود به نقش هنرستان ها در توسعه اشتغال در گیلان اشاره و اظهار کرد: …