فرودگاه سردار جنگل فرصت مناسبی جهت تعامل اقتصادی با کشورهای همسایه شمالی ایران است

فرودگاه سردار جنگل فرصت مناسبی جهت تعامل اقتصادی با کشورهای همسایه شمالی ایران است

فرماندار جدید شهرستان رشت در دیدار با مدیر کل فرودگاه استان گیلان، فرودگاه سردار جنگل رشت را فرصت مناسبی جهت تعامل اقتصادی با کشورهای حوزه قفقاز و تحقق توسعه پایدار دانست.

01 51 300x200 - فرودگاه سردار جنگل فرصت مناسبی جهت تعامل اقتصادی با کشورهای همسایه شمالی ایران است

به گزارش خبر فوری رشت و به نقل از گروه دریافت گیل خبر، مهندس غلامرضا کریم آقایی مدیر کل فرودگاه گیلان صبح امروز شنبه ۲۵ دی ماه با حضور در فرمانداری شهرستان رشت ضمن دیدار با فرماندار جدید این شهرستان و تبریک انتصاب ایشان، فرودگاه سردار جنگل رشت را موقعیتی ممتاز برای مرکز گیلان دانست و گفت: از این فرودگاه به نه مسیر پروازی از جمله پنج مسیر پروازی به جنوب کشور پرواز داریم و متاسفانه فعلا از یک سوم ظرفیت این فرودگاه جهت پرواز استفاده می شود و امیدواریم با فراهم شدن زیرساختهای گردشگری شاهد افزایش پروازهای فرودگاه گیلان باشیم.

مدیر کل فرودگاه گیلان وسعت فرودگاه سردار جنگل رشت را در مقایسه با فرودگاههای سایر مراکز استانها کوچک دانست و افزود: با تملک ۱۶۰ هکتار از اراضی اطراف فرودگاه سردار جنگل رشت می توان طرح توسعه فرودگاه را اجرایی نمود.

فرماندار جدید شهرستان رشت نیز در این دیدار ضمن تشکر از حضور مدیر کل فرودگاه گیلان، افزایش اخیر پروازهای فرودگاه سردار جنگل رشت را  قابل تحسین دانست و گفت: فرودگاه سردار جنگل رشت فرصت مناسبی جهت تعامل اقتصادی با کشورهای حوزه قفقاز و تحقق توسعه پایدار است.

مهندس سیروس شفقی حمل و نقل را در بخش های زمینی، ریلی و هوایی مهم دانست و افزود: توسعه پایدار زمانی اتفاق می افتد که به همه شقوق حمل و نقل توجه شود و  توسعه حمل و نقل هوایی در گیلان با مرکزیت شهرستان رشت فرصت مناسبی را برای حضور گردشگران داخلی و خارجی فراهم خواهد آورد.