فروش اقساطی خودرو، ترفند کلاهبردار حرفه ای

فروش اقساطی خودرو، ترفند کلاهبردار حرفه ای

سرهنگ محمد نادربیگی در جمع خبرنگاران گفت: در پی ارجاع یک فقره پرونده کلاهبرداری از طریق سایت دیوار ، پیگیری موضوع در دستور کار ماموران پایگاه دوم پلیس آگاهی قرار گرفت .

وی افزود: در تحقیقات اولیه از شاکی محرز شد که پس از مشاهده آگهی تبلیغات فروش خودرو به صورت نقد و اقساط در سایت دیوار با فرد آگهی دهنده تماس گرفته و پس از توافق های اولیه جهت معامله خودرو در محل قرار حاضرشدند.

این مقام انتظامی گفت : با توافقات صورت گرفته ، خودرو مورد نظر معامله شده و پس از پرداخت ۸۰ میلیون ریال به عنوان پیش پرداخت ، فروشنده شخصا اقدام به به تنظیم قولنامه صوری با مشخصات غیرواقعی کرده و در یک فرصت مناسب از غفلت مالباخته استفاده و اقدام به سرقت خودرو می کند .

سرهنگ نادربیگی گفت: موضوع در حال بررسی بود که پرونده مشابه دیگری به پایگاه دوم پلیس آگاهی، مبنی بر دریافت وام با کارمزد ۴ درصد در قبال دریافت چک به مبلغ ۳۱۰ میلیون ریال از طریق سایت دیوار با هویت نامشخص ارجاع شد.

این مقام انتظامی گفت: ماموران به سرعت وارد عمل شده و با انجام تحقیقات میدانی و بررسی آدرس های اعلام شده به مالباختگان، محرز شد که تمامی آدرس ها غیر واقعی است.

سرپرست پلیس آگاهی استان البرز گفت: در نهایت با انجام اقدامات اطلاعاتی، متهم شناسایی و با هماهنگی مقام قضای نامبرده در یک عملیات غافلگیرانه دستگیر و جهت تحقیقات تکمیلی به پایگاه دوم پلیس آگاهی منتقل شد.

وی گفت: متهم در بازجویی‌های اولیه ، منکر هرگونه جرمی شد اما در مواجه با مدارک و مستندات موجود به ناچار لب به اعتراف گشوده و به جرم خود مبنی بر ۲۱ فقره کلاهبرداری به مبلغ یک میلیارد ریال اعتراف کرد.

به گفته سرهنگ نادربیگی، متهم با قرار وثیقه دومیلیارد ریالی روانه زندان شد.