لطفا کمی منتظر بمانید ...

جمعه ۰۶ خرداد ۱۴۰۱ | 23:09

×
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content

سر تیتر خبرها

صفحه اصلی › › فروش ۲۰ درصد شیر گیلان به فروشگاه های لبنیات سنتی

دی ۲۳, ۱۴۰۰ | ۱۲:۲۷ ق.ظ

101037

58

بدون دیدگاه

فروش ۲۰ درصد شیر گیلان به فروشگاه های لبنیات سنتی

به گزارش رشت۲۰ و به نقل از ایسنا، عباس یوسفی در گفت و گو با ایسنا اظهار کرد: هر چقدر قیمت لبنیات بیشتر شود مردم شیر کمتری مصرف می‌کنند و این امر به ضرر سلامت جامعه به خصوص رشد کودکان و افراد مسن است که ممکن است بیماری پوکی استخوان آنها را تهدید کند.

وی با بیان اینکه حمایت از دامداران موجب می‌شود که شیر تولیدی استان افزوده شود، گفت: اخیرا دامدار کارت در گیلان همزمان با کشور شروع به کار کرده است.

یوسفی  با اشاره به اینکه به ازای هر دام سبک ۳۰۰ هزار تومان و هر دام سنگین ۷۰۰ هزار تومان تسهیلات ارایه می شود، خاطرنشان کرد: دامدار کارت در  صورت موفقیت می‌تواند کمک موثری به وضعیت اقتصادی دامداران کند.

وی تصریح کرد: امیدواریم بانک ها نیز همکاری خوبی در روند دامدار کارت داشته باشند و هر چقدر کمک بیشتری از سوی بانکها برای ارایه تسهیلات به دامداران شود در نهایت سفره مردم از شیر و گوشت خالی نخواهد شد.

رییس اتحادیه دامداران گیلان افزود: منتظر سیاست های حمایتی بیشتری از سوی دولت هستیم و انتظار داریم در مورد غذای دام نیز دولت به دامدار اعتماد کند و اجازه دهد هر دامدار خودش کنستانتره دام را تهیه کند.

وی در ادامه با بیان اینکه روزانه ۱۲۰ تا ۱۵۰ تن شیر در گیلان تولید می شود، بیان کرد: ۲۰ درصد از شیر تولیدی استان به فروشگاه های لبنیات سنتی می رود. ذائقه برخی از مردم در مصرف لبنیات تغییر کرده است و بیش از گذشته از خرید لبنیات سنتی استقبال می شود.

انتهای پیام/
برچسب ها :

http://www.rasht20.ir?/p=101037