فروش ۵۸ هزار عنوان کتاب در نمایشگاه کتاب گیلان/ حضور ۴۱۰ ناشر در نمایشگاه کتاب مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان خبر داد

فروش ۵۸ هزار عنوان کتاب در نمایشگاه کتاب گیلان/ حضور ۴۱۰ ناشر در نمایشگاه کتاب

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان گفت: امسال در نمایشگاه کتاب گیلان ۵۸ هزار عنوان کتاب به فروش می‌رسد.
13940827000543 PhotoA - فروش 58 هزار عنوان کتاب در نمایشگاه کتاب گیلان/ حضور 410 ناشر در نمایشگاه کتاب

فیروز فاضلی پیش از ظهر امروز در مراسم افتتاح نمایشگاه کتاب با تسلیت ایام سوگواری اباعبدالله‌الحسین (ع) اظهار کرد: نمایشگاه کتاب دوازدهمین سال خود را برگزار می‌کند.

وی با بیان اینکه با تمام مشکلات موجود امسال ۴۱۰ ناشر از کل کشور در نمایشگاه کتاب حضور دارند، افزود: ۴۰ ناشر گیلانی در این نمایشگاه حضور دارند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان محدودیت مکان نمایشگاهی را از موضوعات مهم دانست و ادامه داد: در این مکان محدود گنجاندن تعداد مذکور ناشران هنرمندانه بوده است.

وی با اشاره به اینکه امسال در نمایشگاه کتاب ۵۸ هزار عنوان کتاب به فروش می‌رسد، تصریح کرد: در این نمایشگاه بن کتاب توزیع می‌شود.

فاضلی به درخواست ناشران اشاره کرد و گفت: انباشتی از خواسته‌های ناشران به ما رسیده است و نمی‌توانیم با وجود محدودیت‌ها پاسخگوی این خواسته‌ها باشیم.

وی انجام اقدام حمایتی و اختصاص وام‌های کم‌بهره به ناشران را در کاهش مشکلات ناشران تاثیرگذار دانست و یادآور شد: باید به ناشران استانی توجه شود تا به تهران نروند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با تأکید بر ضرورت تداوم برپایی نمایشگاه‌ها یادآور شد: کتاب هنوز جایگاه خود را حفظ کرده و هر قدر برای آن سرمایه بگذاریم باز هم کم است.

به گزارش فارس، دوازدهمین نمایشگاه بزرگ کتاب گیلان با حضور ۳۵۰ ناشر در قالب ۲۰۰ غرفه در محل برگزاری نمایشگاه‌های دائمی استان از امروز تا ۱۷ مهرماه جاری از ساعت ۱۱ تا ۲۰ پذیرای علاقه‌مندان است