فعال اصولگرا: مجلس خواب است/ هیچ کدام از شعار‌های مجلس یازدهم تحقق پیدا نکرد

فعال اصولگرا: مجلس خواب است/ هیچ کدام از شعار‌های مجلس یازدهم تحقق پیدا نکرد

به گزارش رشت۲۰ به نقل از نامه نیوز: نمایندگان مجلس یازدهم با شعارهای انقلابی و امیدوارکننده از مردم رأی گرفتند و قول دادند در حوزه اقتصادی کاری کنند تا دولت در یک سال پایانی خود پرتحرک ظاهر شود و جامعه دوباره طعم ثبات و آرامش اقتصادی را بچشد اما امروز بعد گذشت ۵ ماه از آغاز کار مجلس یازدهم، از آن وعده های قشنگ هیچ خبری نیست.

1 - فعال اصولگرا: مجلس خواب است/ هیچ کدام از شعار‌های مجلس یازدهم تحقق پیدا نکرد

احمد کریمی اصفهانی در گفتگو با نامه نیوز درباره بی عملی مجلس نسبت به وضعیت اقتصادی امروز کشور گفت: در خبرها آمد که رئیس مجلس و روسای کمیسیون ها قرار است که درباره گرانی کالاها و قیمت ارز با رئیس کل بانک مرکزی و وزیر صمت دیدار کنند. این اتفاق بعد از ۵ ماه، واقعا جای تعجب دارد.

وی افزود: وقتی مجلس یازدهم آغاز به کار کرد، دلار ۱۷هزار تومان بود و الان نزدیک به ۳۲ هزار تومان است. در این ۵ ماه مردم شب خواب نداشتند چون هر روز شاهد بالا رفتن قیمت ها بودند. انتظار می رفت نمایندگان در این مدت نشان می دادند که واقعا از جنس مردم هستند و غم مردم را می خورند اما گویا مجلس تا امروز خواب بوده و یک دفعه بلند شده و دیده قیمت دلار به ۳۲هزار تومان رسیده است.

این فعال اصولگرا تأکید کرد: نمایندگان می دیدند که قیمت دلار هر روز گران می شود چرا گذاشتند کار به اینجا برسد که تازه بخواهند بروند با رئیس کل بانک مرکزی جلسه بگذارند. در وضعیت کنونی باید چند برابر زحمت کشید تا قیمت ارز در همین رقم ها به ثبات برسد. البته جای سئوال دارد که مجلس با چه مکانیزمی می خواهد وارد شود و افزایش قیمت ارز را مهار کند.

وی با بیان اینکه مجلس باید زودتر از اینها برای کنترل قیمت ارز به تکاپو می افتاد، افزود: امروز قیمت همه کالاها به تناسب قیمت ارز بالا رفته و نمی توان این وضعیت را به گردن چند تا دلال و واسطه انداخت. به نظر می رسد همه این اتفاقات با چراغ سبز دولت رخ داده است، جا داشت مجلس سریعتر اقدام می کرد.

دبیرکل جامعه انجمن های اسلامی بازار و اصناف کشور بیان کرد: معتقدم دیگر نباید از سوءمدیریت سخن گفت چون شک به وجود می آید که خیلی از این تصمیمات در راستای اهداف دشمن است. مجلس امروز باید به مردم پاسخ دهد چرا در ۵ ماه گذشته کاری نکرده است. همان روزهای نخست آغاز کار دوره یازدهم مجلس بود که رئیس کل بانک مرکزی به صحن علنی رفت و به نمایندگان گزارش داد. آن زمان نه تنها برخوردی با او نشد بلکه مورد تشویق هم قرار گرفت. دود چنین جلساتی به چشم مردم می رود.

وی با بیان اینکه هیچ کدام از شعارهای انتخاباتی مجلس یازدهم تحقق پیدا نکرد، افزود: متأسفانه شاهد هستیم نه تنها مجلس نظارت شایسته ای بر امور ندارد بلکه تصمیماتش هم در راستای تخریب اقتصاد است. به طور مشخص موضوع کالابرگ ها که مصوبه مجلس است وضعیت اقتصاد را بدتر خواهد کرد.

عضو جبهه پیروان خط امام و رهبری با اشاره به ارتباطات نزدیک نمایندگان با مردم، تأکید کرد: مگر می شود نماینده نداند که قیمت مرغ ظرف چند ماه ۸۰ درصد گران شد. مطمئنا نمایندگان مجلس از وضعیت کنونی قیمت اقلام و خدمات اطلاع داشتند اما فشار و دردی که در این مدت به مردم وارد شده، گویا هنوز نمایندگان را اذیت نکرده است. من خودم در جلسه کمیسیون اصل نود حضور یافتم و پیش بینی این روزهای را درباره قیمت مرغ و تخم مرغ بیان کردم. معتقدم مجلس باید کمتر بحث کند و بیشتر به عمل بپردازد.

کریمی اصفهانی با بیان اینکه دریچه همه بدی ها دروغ است، افزود: در احادیث آمده که اگر کسی دروغ بگوید «از انجام همه ظلم ها ابایی ندارد». امروز دولتی ها از دروغ گفتن هیچ ابایی ندارند. روزی شب نمی شود که دولت به مردم دروغ نگوید. حال آنکه دائم به مردم امید می دهند که کارها را درست می کنند اما فردای آن مردم می بینند وضعیت بدتر می شود.