فلز زرد به دنبال سقوط بیشتر+تحلیل تکنیکال

فلز زرد به دنبال سقوط بیشتر+تحلیل تکنیکال

به گزارش رشت۲۰، در روز جمعه هفته گذشته قیمت طلا دچار یک سقوط شدید شد و به نظر می رسد که امروز با باز شدن بازار های جهانی طلا این سقوط همچنان ادامه داشته باشد.

همراه با باز شدن بازار قیمت طلا شروع به نوسان کرده و کاهش جزئی را نشان می دهد که می تواند به کاهش های بیشتر و سقوط دوباره طلا بپیوندد.

دلیل این سقوط قیمت طلا انتشار داده های اقتصادی مربوط به شغل و بیکاری در آمریکا بود که باعث ایجاد خوشبینی نسبت به آینده وضعیت اقتصادی شد.

به علاوه این موضوع به نظر می رسد بالاخره دلار قصد دارد تا از خود افزایش قیمت نشان داده که این می تواند بر روز قیمت طلا تاثیر بسیاری بگذارد.

در کنار این موارد همچنان پیش بینی ها برای افزایش قیمت طلا نیز به قوت خود باقی هستند. تنش های سیاسی-جغرافیایی میان آمریکا و چین و چاپ و تزریق پول به بازار نیز از جمله دلایل محکم این پیش بینی ها می باشند.

حال بیایید نگاهی به شاخص های فنی قیمت طلا بیندازیم.

به نظر می رسد طلا در بالای نموداربا دو مقاومت جزئی و دو مقاومت کلیدی رو به رو است. نقاط مقاومت جزئی ۲۰۳۶ دلار و ۲۰۳۹ دلار می باشند. مقاومت های کلیدی و جدی طلا نیز ۲۰۴۸ و ۲۰۵۴ دلار هستند.

در شرایط نزولی نیز طلا در ۲۰۲۴ دلار دارای یک حمایت قوی می باشد. پشتیبانی های بعدی ۲۰۱۵ و ۲۰۰۵ دلار می باشد. انتظار می رود در صورت ادامه اصلاح قیمت طلا به این نقاط برسد.