فوت ۲ نفر در اثر سقوط خودرو به دره در قزوین/ امدادرسانی به بیش از ۱۰۰ نفر در عاشورا و تاسوعا معاون جمعیت هلال‌احمر قزوین خبر داد

فوت ۲ نفر در اثر سقوط خودرو به دره در قزوین/ امدادرسانی به بیش از ۱۰۰ نفر در عاشورا و تاسوعا

معاون امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر استان قزوین گفت: در اثر سقوط خودروی پژو در دره، محور قزوین ـ رشت، دو نفر فوت شده‌اند.

13950724000579 PhotoA - فوت 2 نفر در اثر سقوط خودرو به دره در قزوین/ امدادرسانی به بیش از 100 نفر در عاشورا و تاسوعا

حکمت‌الله هاشمی امروز با اشاره به مأموریت‌های انجام شده در یک هفته گذشته اظهار داشت: ۲۵ مورد مأموریت جاده‌ای، دو مورد خدمات مناسبتی در روز تاسوعا و عاشورای حسینی، یک مورد مأموریت مربوط به ریزش آوار و سه مورد مأموریت شهری انجام شده است.

وی افزود: در روز تاسوعا و عاشورای حسینی به ۱۷۶ نفر امدادرسانی شده است که مجموع مصدومان در این ایام شامل ۳۱ نفر، مصدومان انتقالی به مراکز درمانی برابر ۲۳ نفر و مصدومان سرپایی شامل ۸ نفر بوده است.

معاون امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر استان قزوین گفت: مأموریت‌هایی از سوی ست‌های سبک و سنگین خودروهای ست نجات مبنی بر نجات مصدومان از جمله ۱۸ مورد مأموریت انجام شده است.

هاشمی بیان کرد: ۲۰ نفر را در پایگاه‌های امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر استان قزوین اسکان اضطراری داده‌ایم.

وی اضافه کرد: در روزهای تاسوعا و عاشورای حسینی و در یک هفته گذشته، ۷۱ تیم امدادی با ۱۶۶ نفر نیروی امدادی و نجاتگر در مأموریت‌ها و عملیات امدادی شرکت کرده‌اند که از ۴۴ دستگاه خودروی آمبولانس و هشت دستگاه خودروی ست نجات استفاده شده است.

معاون امداد و نجات جمعیت هلال‌‌احمر استان قزوین مطرح کرد: در ۲۲ مهر ماه جاری مورخ گزارشی مبنی بر انحراف، واژگونی و سقوط یک دستگاه خودروی پژوپرشیا به داخل دره در ۷۰ کیلومتری محور قزوین – رشت در ابتدای روستای کلج را دریافت کرده‌ایم.

وی تشریح کرد: بعد از آگاهی از حادثه، بلافاصله آمبولانس پایگاه کوگیر به همراه سه نجاتگر جمعیت هلال‌احمر استان قزوین به محل حادثه اعزام شدند که این حادثه دو نفر فوتی و سه نفر مصدوم را به همراه داشت.

معاون امدادی و نجات جمعیت هلال‌احمر استان قزوین تصریح کرد: افراد فوت شده که بعد از واژگونی متعدد از خودرو به بیرون پرتاب و در زیر خودرو مانده بودند که این افراد از سوی نیروهای جمعیت هلال‌احمر این استان به بیرون از خودرو منتقل و از ارتفاع ۱۵ متری پائین دره به بالا منتقل شده و به نیروهای شهرداری تحویل داده شدند.

هاشمی عنوان کرد: سه نفر مصدوم حادثه هم از سوی دو نفر از نیروهای اورژانس به مراکز درمانی استان قزوین منتقل شدند.

معاون امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر استان قزوین گفت: در این حادثه ارگان‌های امدادی جمعیت هلال‌احمر، اورژانس، نیروی انتظامی، پلیس راه و نیروهای شهرداری حضور داشته و خدمت‌رسانی کرده‌اند.