قانون اشتغال تخصیص سه درصد نیروی انسانی به معلولین منصفانه نیست/ قانون حمایت از معلولین نتوانسته مشکلات معیشتی افراد دارای معلولیت را رفع کند نشست خبری مدیرعامل و جمعی از اعضای هیئت مدیره انجمن معلولین بینایی گیلان:

قانون اشتغال تخصیص سه درصد نیروی انسانی به معلولین منصفانه نیست/ قانون حمایت از معلولین نتوانسته مشکلات معیشتی افراد دارای معلولیت را رفع کند

به گزارش رشت۲۰ ;به مناسبت روز جهانی عصای سفید نشست خبری مدیرعامل و جمعی از اعضای هیئت مدیره انجمن معلولین بینایی گیلان با اصحاب رسانه برگزار شد.

 

IMG 20191010 104818 204 - قانون اشتغال تخصیص سه درصد نیروی انسانی به معلولین منصفانه نیست/ قانون حمایت از معلولین نتوانسته مشکلات معیشتی افراد دارای معلولیت را رفع کند

 

ممتازی رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل انجمن معلولین بینایی گیلان در این نشست با اشاره به تصویب قانون حمایت از معلولان در سال ۸۳ اظهار داشت: قانون حمایت از معلولان در سال گذشته اصلاح شد ولی هنوز این قانون نتوانسته مشکلات معیشتی افراد دارای معلولیت را رفع کند.

 

 

 

وی با اشاره به اینکه امروزه معلولان بینایی از بسیاری از حقوق خود محروم هستند افزود: باید مشکلات فرهنگی جامعه در خصوص معلولان به ویژه معلولان بینایی حل شود.

 

 

 

مدیرعامل انجمن معلولین بینایی گیلان اشتغال را یکی از مهمترین مشکلات جامعه معلولین بینایی دانست و گفت: افرادی که دارای معلولیت بینایی هستند چند برابر افراد عادی هزینه دارند و باید نسبت به اشتغال آنان توجه ویژه شود.

 

 

 

ممتازی با اشاره به قانون اشتغال تخصیص سه درصد نیروی انسانی هر دستگاه های اجرایی به معلولین گفت: این قانون چندان منصفانه نیست و دستگاه های اجرایی در جذب و به کارگیری معلولان سختگیرانه عمل می کنند.

 

وی از ساخت مجتمع فرهنگی، آموزشی و رفاهی عصای سفید در مسکن مهر رشت خبر داد و گفت: برای ساخت این مجموعه به ۲۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز است و به مشارکت و همکاری خیرین برای ساخت این مجموعه نیازمندیم.

 

 

 

کهنی عضو هیئت مدیره انجمن معلولین بینایی گیلان در این جلسه اظهار کرد: اعتقادی به جدایی معلولین بینایی از سایر افراد ندارم و افراد بینا، کم بینا و نابینا می توانند در کنار همدیگر قرار گیرند.

 

 

 

وی با اشاره به تصویب قانون حمایت از معلولان در سال ۸۳ گفت: این قانون در سال ۹۶ پس از بازنگری اصلاح شد و همچنین باید فرهنگ سازی صحیح بین معلولان و اقشار مختلف جامعه صورت گیرد.

 

وی خاطرنشان کرد: معلولان نیاز به ترحم ندارند بلکه نیازمند همراهی هستند.

 

محمد حسن عاقل منش عضو هیئت مدیره انجمن معلولین بینایی گیلان نیز در این نشست با اشاره به فعالیت و اقدامات این مجموعه گفت: پروانه ساخت مجتمع عصای سفید سال گذشته پس از فراز و نشیب فراوان از شهرداری منطقه مربوطه اخذ شد و کلنگ آن به زمین زده شد.

 

وی با اشاره به اینکه انجمن معلولین بینایی گیلان هدف روشنی را دنبال می کند افزود: این مجموعه در راستای توانمندسازی خانواده ها بسیار فعال عمل کرده است.

 

عاقل منش اجرای تئاتر، گروه های نمایش، سرود و تواشیح را از دیگر فعالیت های اعضای انجمن معلولین بینایی عنوان کرد.

 

وی با اشاره به اقدامات آموزشی این مجموعه اظهار کرد: همایش پیشگیری از آسیب های بینایی با حضور پزشکان متخصص در بیمارستان قائم برگزار شد.

 

 

 

عاقل منش انجمن معلولین بینایی گیلان را در پیگیری مطالبات جامعه هدف فعال عنوان کرد و افزود: این انجمن در کارگروه مناسب سازی استان عضو بوده و در خصوص جذب و اشتغال جامعه هدف عملکردی فعال داشته است.